Już nie Chimera, a StarRupture! Polskie studio zmienia tytuł swojej nowej gry i tłumaczy powody decyzji

starrupture

Creepy Jar to polskie studio, które odpowiada między innymi za dobrze przyjętą produkcję Green Hell. Na początku grudnia do tej uznanej gry surivivalowej trafiła darmowa aktualizacja, jednak twórcy pracują równocześnie nad innym tytułem. Mowa o StarRupture, które właśnie zmieniło swoją nazwę.

StarRupture zamiast Chimery – deweloperzy z Creepy Jar tłumaczą powody decyzji o zmianie nazwy

StarRupture – dziennik deweloperski #1

W trakcie letniej edycji PC Gaming Show polskie studio Creepy Jar zapowiedziało nową produkcję, która w tamtym czasie nosiła jeszcze nazwę Chimera. Deweloperzy postanowili jednak zmienić tytuł na StarRupture, co ich zdaniem lepiej odzwierciedla klimat świata, który przygotowują dla graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Chcieliśmy wymyślić nowy, unikatowy tytuł, który będzie trafniej opisywał tworzony przez nas niebezpieczny świat sci-fi. Postanowiliśmy oderwać się od mitologicznych korzeni Chimery i zdecydowaliśmy się zmienić nazwę projektu na zupełnie nową – StarRupture. Wyszliśmy od bazowego słowa „rupture” – oznaczającego w języku angielskim rozerwanie, rozdarcie, niepokój lub anomalię – co doskonale ilustruje zachowanie głównej gwiazdy.

Krzysztof Kwiatek, CEO Creepy Jar

Zgodnie z opisem StarRupture na platformie Steam, gra z perspektywy pierwszej osoby ma koncentrować się wokół budowania bazy i eksploracji otwartego świata. Gracze mogą również spodziewać się „zaawansowanego systemu walki”. W tytuł zagramy zarówno w pojedynkę, jak i w kooperacji do 4 osób.

Zobacz też: Smartfon do 3000 zł

Na zakończenie warto zaznaczyć, że Creepy Jar planuje wydać grę we wczesnym dostępie już w 2024 roku. Właściwa premiera StarRupture na PC ma natomiast odbyć się w 2025.

Źródło: Steam, YouTube, Creepy Jar

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.