Aż 16 nowych gier Xbox Game Studios ze wsparciem dla Steam Deck! Microsoft aktualizuje listę

microsoft xbox game studios steam deck udpate 3

Microsoft sukcesywnie stara się zapewniać graczom maksymalną dostępność swoich pozycji na wielu sprzętach jednocześnie. Jeszcze w marcu bieżącego roku korporacja poinformowała, że niektóre z produkcji Xbox Game Studios bez większych przeszkód uruchomią się na przenośnym PC od Valve. Dzisiaj lista ta została zaktualizowana aż o 16 nowych pozycji. Jest w czym wybierać.

Microsoft aktualizuje listę gier z Xbox Game Studios dostępnych na Steam Decku

Steam deck xbox microsft
Steam Deck, logo Xbox

Zestawienie to podzielone zostało na dwie kategorie gier: „Sprawdzone”, czyli produkcje, które bez żadnych przeszkód uruchomią się na sprzęcie Valve oraz „Grywalne”, czyli te, które co prawda działają, jednak może brakować im niektórych funkcji lub są nie do końca odpowiednio zoptymalizowane pod Steam Decka. Jeśli tę kwestię mamy już wyjaśnioną, to możemy przejść do właściwe listy gier. Prezentuje się ona następująco:

Sprawdzone

 1. Deathloop
 2. Pentiment
 3. DOOM Eternal
 4. Dust: An Elysian Tail
 5. New Super Lucky’s Tale
 6. Ms. Splosion Man

Grywalne

 1. Halo Infinite
 2. The Elder Scrolls V: Skyrim
 3. Forza Horizon 4
 4. Fallout 4
 5. State of Decay 2
 6. Tell Me Why
 7. Quake Champions
 8. Fable – The Lost Chapters
 9. ReCore: Definitive Edition
 10. LocoCycle

Przeczytaj też: Najlepsze gry strategiczne

Jak więc widać, na liście znalazły się całkiem zróżnicowane pozycje, które powinny zainteresować całkiem szerokie grono graczy. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości obie firmy doprowadzą do stanu, kiedy cała biblioteka Xbox Game Pass będzie natywnie dostępna na Steam Decku. Na koniec wspomnieć, że posiadacze tego przenośnego peceta od Valve mogą od marca bieżącego roku korzystać z usługi Xbox Cloud Gaming.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z