Steam Deck z oficjalnym wsparciem dla Xbox Cloud Gaming!

Steam Deck Xbox Cloud Gaming

Po niedawnym tweecie Phila Spencera większość osób przewidywała, że Steam Deck wkrótce dostanie wsparcie dla Xbox Cloud Gaming. Teraz nie musimy się jednak posiłkować plotkami czy domysłami, bo sam Microsoft właśnie potwierdził, że jego usługa grania w chmurze jest już oficjalnie wspierana na przenośnej konsoli Valve. Powiedzmy sobie szczerze: to była tylko kwestia czasu.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Xbox Cloud Gaming na Steam Deck – granie w chmurze z błogosławieństwem Microsoftu

Steam Deck Xbox Cloud Gaming
Steam Deck

Steam Deck to przenośna konsola Valve, na której można uruchamiać wybrane gry na PC ze Steama. Jak już ustaliliśmy, od teraz urządzenie wspiera też Xbox Cloud Gaming, czyli rozwiązanie Microsoftu pozwalające na granie w chmurze. Dostęp do usługi na Steam Decku można uzyskać przez przeglądarkę Microsoft Edge, którą oczywiście trzeba najpierw pobrać i odpowiednio skonfigurować. Na szczęście na stronie Microsoftu jest dostępna szczegółowa instrukcja, pokazująca krok po kroku co i jak. Jakby dobrych wiadomości było mało, poradnik przygotowano również w języku polskim.


Przeczytaj też: Get Even za darmo

Microsoft zaznacza, że obie firmy ściśle ze sobą współpracowały, aby pełnoprawne wsparcie dla Xbox Cloud Gaming mogło zawitać na Steam Deck. Microsoft jest też szczególnie podekscytowany szansą zapewnienia nowych możliwości społeczności graczy korzystających z Linuxa, bo jak powszechnie wiadomo (lub też nie), Steam Deck bazuje na systemie z logo uśmiechniętego pingwina. W ramach ciekawostki warto jeszcze wspomnieć, że urządzenie Valve jest w stanie uruchomić wiele gier od Xbox Game Studios natywnie. Na ten moment subskrypcja Xbox Game Pass nie jest dostępna na Steam Decku, więc w przypadku pozostałych tytułów gracze będą musieli zadowolić się strumieniowaniem w chmurze.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.