Czekasz na Steam Deck 2? To przestań, bo Valve nie planuje wydania nowej konsoli przez najbliższe lata

Steam Deck

Miesiąc temu Valve ogłosiło, iż zaczyna sprzedaż Steam Decków po renowacji. Choć z pewnością jest to ciekawa opcja dla graczy, którzy chcieliby kupić przenośną konsolę za niższą cenę, to zapewne wielu z nich wolałoby usłyszeć zapowiedź jej kolejnego wydania. Jak się jednak okazuje, na Steam Deck 2 nie mamy za bardzo co liczyć w najbliższym czasie.

Pracownik Valve zdradził, że firma nie ma zamiaru wydawać na razie Steam Deck 2

Pierre-Loup Griffais, programista Valve, rozmawiał ostatnio z redakcją CNBC oraz The Verge. Z ich informacji wynika, że raczej nie powinniśmy spodziewać się Steam Decka 2 w najbliższych latach. W trakcie wywiadu z CNBC podczas Tokyo Game Show pracownik Valve podkreślił, że firma w tej chwili skupia się na wydanym już urządzeniu i chce w pełni wykorzystać jego moc.

W wiadomości do The Verge Pierre-Loup Griffais również potwierdził, że Steam Deck 2 nie pojawi się w ciągu najbliższych kilku lat. Związane jest to ze zmianą poziomu wydajności – Valve nie chce, by razem z nim pojawił się też m.in. spadek żywotności baterii.

Ważne jest dla nas, aby Deck oferował deweloperom stałą docelową wydajność, a przekaz dla klientów był prosty – każdy Deck może odpalać te same gry. W związku z tym zmiana poziomu wydajności nie jest czymś, co traktujemy lekko i chcemy to zrobić tylko wtedy, gdy będzie można uzyskać wystarczająco znaczący wzrost. Nie chcemy też, by większa wydajność wiązała się ze znacznym kosztem wydajności energetycznej i żywotności baterii. Nie spodziewam się, aby taki skok był możliwy w ciągu najbliższych kilku lat, ale nadal uważnie monitorujemy innowacje w architekturach i procesach produkcyjnych, aby zobaczyć, dokąd zmierzają. Pierre-Loup Griffais

Zobacz także: Gry podobne do Starfield

Na premierę Steam Decka 2 na pewno jeszcze długo poczekamy, dlatego też w tym momencie najlepiej cieszyć się tym, co już jest. Jeśli szukacie alternatywy dla Steam Decka, to przypominamy, że w już listopadzie 2023 do sprzedaży trafi Lenovo Legion Go.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.