Steam Deck doczekał się ważnej aktualizacji! Valve dodaje nowe opcje związane z wyświetlaczem

Steam Deck

Steam Deck to bez wątpienia urządzenie-fenomen, które dość szybko przyciągnęło do siebie sporą liczbę graczy z całego świata. Intrygujący wygląd i wysoka funkcjonalność sprawiły, że sprzęt ten stał się ciekawą opcją dla wszystkich, którzy przedkładają wygodę handheldów nad wydajność wielkich maszyn. Valve doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dlatego też regularnie wypuszcza konkretne aktualizacje, a najnowsza z nich właśnie jest dostępna do pobrania.

Steam Deck z ważną aktualizacją dodającą większe możliwości dostrajania kolorów

Steam Deck
Steam Deck

Aktualizacja do Steam Decka okraszona numerami 3.5.5 jest już dostępna i co ważne — wprowadza szereg udogodnień w kwestiach dostosowania parametrów ekranu. Najważniejszą cechą zdaje się możliwość personalizowania kolorów wyświetlania. Dzięki temu rozwiązaniu pojawiła się wreszcie opcja dostrojenia barw, umożliwiając przełączenie na paletę sRGB.

Ma to zapewnić nieco cieplejszy i żywszy wygląd kolorów. Dodatkowo pojawiła się opcja emulowania podstawowych barw sRGB w sposób, który nie przycina gradientu tychże.

Dodatkowo korporacja wzięła się za eliminację wielu błędów, które mogły uprzykrzać życie wielu graczom. Zaktualizowano sterowniki graficzne, dzięki czemu wydajność i funkcjonalność Steam Decka uległa znacznej poprawie. W opisie aktualizacji zaznaczono także, że wydajność Starfield również uległa sporej poprawie. Pełna lista zmian i poprawek dostępna jest na oficjalnej stronie Steam pod tym adresem.

Przeczytaj też: Gry na PS Vita

Valve dość mocno stara się stawiać na rozwój swojego urządzenia i to nawet w obliczu nadchodzącej premiery Steam Deck OLED. Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem urządzenia, a jednocześnie nie jest pewny, jak korporacja Gabena radzi sobie ze wsparciem swojego sprzętu, to raczej może spać spokojnie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.