Oficjalna prezentacja Steam Deck OLED! Poznaliśmy ceny, datę premiery oraz ulepszenia

steam deck oled

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Steam Deck nieprędko doczeka się swojego następcy. Okazuje się jednak, że w zamian Valve przygotowywało odświeżony wariant sprzętu. Właśnie zaprezentowano oficjalnie Steam Deck OLED!

Steam Deck OLED – premiera, cena oraz nowości

Steam Deck OLED

Valve właśnie udostępniło zwiastun Steam Deck OLED. Cena Steam Deck OLED z pojemnością 1TB wynosi 3099 zł, natomiast za wariant z 512GB trzeba zapłacić 2599 zł. Sprzęt zadebiutuje 16 listopada 2023 roku. Jak się okazuje, firma przygotowała nie tylko urządzenie z nowym, lepszym ekranem, ale także wprowadziła kilka ulepszeń.

steam deck warianty
Steam Deck – warianty i ceny

Jeśli jednak chodzi o ekran, ma on oferować obsługę HDR, znacznie bardziej żywe barwy, mocny kontrast oraz głębszą czerń. Ponadto Steam Deck OLED ma o 30–50% dłuższą żywotność akumulatora. Energooszczędny ekran OLED współpracuje z nowocześniejszym układem APU od AMD, co zapewnia dłuższy czas grania. Nowy model urządzenia Valve zapewni także szybsze pobieranie oraz bardziej dopracowane chłodzenie.

steam deck oled specyfikacja
Specyfikacja techniczna Steam Deck OLED

Co istotne, obniżono ceny Steam Deck LCD. Modele z ekranem LCD i pamięcią 64 GB oraz 512 GB są wycofywane ze sprzedaży i będą dostępne do wyczerpania zapasów. Ich nowe ceny to odpowiednio: 1699 zł i 2099 zł. Natomiast Steam Deck LCD z pojemnością 256 GB kosztuje teraz 1899 zł.

Zobacz też: Ranking monitorów do gier

Dodatkowo pojawi się specjalne, limitowane wydanie Steam Deck OLED Limited Edition (wariant kolorystyczny dla modelu Steam Decka OLED 1 TB). Urządzenie w tej wersji będzie dostępne wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Nakład ma być jednak „mocno ograniczony”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.