Takiego wykorzystania Steam Decka się nie spodziewaliście. Ukraińcy sparowali go z karabinem maszynowym

Steam Deck sparowany z karabinem maszynowym

Steam Deck jest urządzeniem, które kojarzymy przede wszystkim z grami i nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież do tego zostało skonstruowane. Okazuje się jednak, że można go wykorzystać także w innych celach. Ostatnio dowiedli tego Ukraińcy, którzy wykorzystali popularną konsolę Valve do sterowania karabinem maszynowym.

Steam Deck jako kontroler zdalnie sterowanego karabinu maszynowego

W przeszłości zdarzało się już, że armie świata korzystały z dobrodziejstw gamingowych akcesoriów. Dla przykładu wystarczy wspomnieć o kontrolerach Xboxa, które były wykorzystywane przez wojsko Stanów Zjednoczonych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podobna rola przypadła teraz Steam Deckowi. Ukraińscy żołnierze połączyli go bowiem z wielokalibrowym karabinem maszynowym Browning M2, tworząc tym samym zdalnie sterowaną broń.

Jak to się w końcu mówi – potrzeba matką wynalazków. A Steam Deck to przecież po prawdzie zwykły komputer, który wypada niezwykle korzystnie pod względem ceny, jakości oraz wygody użytkowania.

Nic więc dziwnego, że przy ograniczonych zasobach zdecydowano się na wykorzystanie właśnie tego handhelda. Na powyższym nagraniu możemy zauważyć, że wyposażono go w specjalistyczne oprogramowanie, które umożliwia jego współdziałanie z karabinem.

Zobacz też: Gry podobne do Fallout

Na koniec przypomnijmy, że Steam Deck to konsola, która została wydana przez Valve w 2022 roku. Dodatkowo jakiś czas temu na rynek trafiła wersja urządzenia wyposażona w ekran OLED.

Źródło: Twitter / Remigiusz Wilk, Ukrainian Front

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.