Steam Deck to szalenie wszechstronny sprzęt — w co grają jego posiadacze?

Steam Deck

W sieci można natrafić na zestawienie najpopularniejszych pozycji na platformie Steam Deck. Przenośny substytut komputera pozwala na zabawę w naprawdę różnorodnych tytułach. Niektóre z gier są pod niego wręcz skrojone!

Najpopularniejsze gry na Steam Deck’a

Pierwsze dwie pozycje z rankingu, czyli Vampire Survivors oraz Cult of the Lamb to produkcje idealnie wpasowujące się w ideę przenośnej maszynki do grania. Zaskakuje (a może i nie?) ostatnie miejsce podium, czyli Elden Ring. Ciekawe, czy tak gigantyczna gra od From Software naprawdę stanowi rozrywkę np. w czasie podróży, czy użytkownicy zwyczajnie są ciekawi tego, jak Steam Deck sobie z nią poradzi.

Pełen ranking najpopularniejszych gier na Steam Deck prezentuje się następująco:

  1. Vampire Survivors
  2. Cult of the Lamb
  3. Elden Ring
  4. Marvel’s Spider-Man Remastered
  5. Stardew Valley
  6. No Man’s Sky
  7. Hades
  8. Multiversus
  9. The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
  10. Monster Hunter Rise

Zobacz też: Jaki procesor do gier kupić?

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na pewno cieszy fakt, że Steam Deck wspiera szeroką gamę gier, wśród których znaleźć można produkcje kojarzone niemal wyłącznie z „dużymi” platformami. Oczywiście takie zestawienie nie mogło obyć się bez perełki w postaci Skyrima. Coś sugeruje, że tytuł ten będzie z graczami jeszcze przez długie lata.

O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.