Steam Deck wspiera już ponad 3000 gier. Szybki rozwój konsoli Valve

Steam Deck

Steam Deck to bardzo udana konsola, która cieszy się naprawdę dużą popularnością, choć jej dostępność jest nawet gorsza niż PS5 czy XSX/S. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że sprzęt Valve wspiera już ponad 3000 gier. To naprawdę imponująca liczba, która na dodatek stale rośnie. W ramach ciekawostki warto jeszcze wspomnieć, że od niedawna Steam Deck oferuje też oficjalne wsparcie dla Xbox Cloud Gaming.

Co najmniej 3000 gier działa bez problemu na Steam Deck

Steam Deck
Steam Deck

Steam Deck to przenośna konsola Valve, na której działają wybrane gry na PC. W bazie SteamDB można już zauważyć, że obecnie sprzęt zapewnia wsparcie dla ponad 3000 tytułów. W momencie pisania niniejszego tekstu 1566 z nich jest oznaczonych jako „zweryfikowane”, a 1535 jako „grywalne”. Zweryfikowane gry na Steam Deck zostały sprawdzone przez Valve i działają na wspomnianej konsoli bez żadnego problemu bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian. Z kolei tytuły opisane jako „grywalne” również zostały sprawdzone, ale one mogą wymagać od gracza nieco samodzielnego dostosowania do poprawnego działania.

Przeczytaj też: Wyniki sprzedaży God of War na PC i innych gier Sony

Oczywiście, mimo że wsparcie dla Steam Deck obecnie ma oficjalnie ponad 3000 gier, to w istocie na konsoli Valve może działać 15 razy więcej tytułów. W bibliotece Steama są jeszcze setki tysięcy pozycji, które nie zostały sprawdzone pod kątem zgodności z omawianym sprzętem, a część z nich zapewne działa bez żadnego problemu. Co sądzicie o Steam Decku? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z