Valve kontra spekulanci. Aby kupić Steam Deck OLED Limited Edition należy spełnić szereg wymagań

Steam Deck

Niedługo po premierze PlayStation 5 i Xboxa Series X gracze na własnej skórze doświadczyli działania spekulantów. Wówczas część osób kupowała nowe konsole wyłącznie z zamiarem ich późniejszej odsprzedaży na portalach aukcyjnych po znacznie wyższej cenie. Valve zamierza walczyć z takimi praktykami, ponieważ osoby niespełniające warunków nie będą mogły kupić Steam Deck OLED Limited Edition.

Opcja zakupu Steam Deck OLED Limited Edition nie będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych

Limitowana edycja Steam Deck OLED to obiekt zainteresowania niejednego fana przenośnych konsol. Nic więc dziwnego, że Valve poczyniło kroki, które mają zminimalizować ryzyko sprzedaży urządzenia osobom myślącym wyłącznie o łatwym zarobku. Na oficjalnym profilu Steam Deck w serwisie X (dawniej Twitter) pojawiła się lista wymagań, od których spełnienia zależy możliwość dokonania zakupu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po pierwsze dany użytkownik powinien znajdować się na terenie Stanów Zjednoczonych lub Kanady. Jego konto Steam musi cieszyć się dobrą reputacją (mimo braku sprecyzowania, zakładamy, że chodzi m.in. o brak aktywnej blokady VAC).

O limitowanej wersji nowej konsoli mogą zapomnieć także osoby, które przed bieżącym miesiącem nie kupiły na Steam żadnej gry lub programu. Na jedno konto przypada tylko jeden egzemplarz Steam Deck OLED Limited Edition.

Przeczytaj także: Najlepsze gry multiplayer na telefon

Gracze spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady będą musieli zadowolić się standardową wersją Steam Deck OLED. Konsola trafi do sprzedaży już jutro, 16 listopada 2023 roku. Wersja z dyskiem 512 GB została wyceniona na 2599 zł, a za wariant 1 TB należy zapłacić 3099 zł.

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.