Steam Deck atakuje bastion Nintendo. Rusza sprzedaż detaliczna konsoli w Japonii

Steam Deck

Steam Deck przebojem wdarł się na rynek i uzupełnił istniejącą w nim lukę wynikającą z braku silnych technologicznie handheldów. To jednak nie koniec ekspansji konsoli. Jej licencjonowany azjatycki dystrybutor uruchomi bowiem sprzedaż detaliczną sprzętu najpierw w Japonii, a potem w Korei Południowej.

Komodo ogłasza start sprzedaży detalicznej Steam Decka w Japonii

Steam Deck
Steam Deck

W marcu 2023 roku Steam Deck trafił do pierwszych sklepów w Hong Kongu i na Tajwanie. Teraz zgodnie z komunikatem licencjonowanego sprzedawcy konsoli na terenie Azji – Komodo – przyszedł czas na dalszą ekspansję.

Jest nią uruchomienie sprzedaży detalicznej Steam Decka w Japonii. Pierwszy tamtejszy sklep otrzyma sprzęt już 29 kwietnia, a będzie to mianowicie EDION Namba Main Store z Osaki.

Wkrótce Komodo ogłosi innych partnerów detalicznych, u których japońscy gracze będą mogli zaopatrzyć się w Steam Decki. Następnym krajem na liście do uruchomienia sprzedaży w detalu jest natomiast Korea Południowa.

Zobacz też: Najlepsze gry platformowe

Wkrótce więc przekonamy się, jak handheld Valve poradzi sobie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tym samym przecież, gdzie granie na konkurencyjnym Nintendo Switchu jest praktycznie częścią narodowej kultury.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.