Steam i Epic Games Store podają sobie ręce. Szczegóły crossplayu między obiema platformami

Steam Epic Games

Gdy Epic Games Store debiutował na rynku, bardzo dużo graczy żywiło do niego pogardę. Sklep Tima Sweeneya nie posiadał podstawowych funkcji, a ceny gier nie były tak niskie, jak obiecano. Z biegiem czasu platforma się rozwinęła, a teraz wyciągnęła nawet rękę do osób, które preferują Steama – największą PC-tową platformę.

REKLAMA

Epic Games przedstawia światu Epic Online Services, nowe narzędzie do grania w sieci

Crossplay PC – Epic Online Services

Twórcy Epic Games Store poinformowali, iż zadbali o specjalny system Epic Online Services, który aktywuje opcję wspólnego grania między odbiorcami z ich launchera a tymi ze Steama. Mowa tutaj m.in. o łączeniu konta Epic Games Store ze Steamem, co sprawi, że wszyscy znajomi z obu platform będą widnieli w jednej, dodatkowej nakładce. Co więcej, nie będzie problemu ze zintegrowanymi zaproszeniami do rozgrywki. Grając w tytuł poprzez Epic Games Store, bez problemu będziemy mogli zaprosić do gry kogoś, kto ową pozycję uruchomi z pomocą Steama.

Sprawdź także: Sony wycofuje PS Plusa z zewnętrznych sklepów

Epic Online Services, czyli wyżej wspomniana funkcja, dopiero raczkuje, ponieważ w przyszłości twórcy mają umożliwić crossplay nie tylko PC-towcom, ale również użytkownikom konsol czy urządzeń mobilnych. Gdy rzeczone narzędzie wejdzie w życie, to nie będzie miało żadnego znaczenia, na jakim silniku graficznym ani na jakich platformach jest dostępna dana gra – deweloperzy każdej z nich będą mogli zaoferować crossplay z pomocą EOS.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!