Steam z obsługą Joy-Conów od Nintendo Switch! Valve testuje nowe kontrolery

Nintendo Switch

Steam to najpopularniejsza platforma z grami na komputerach PC. Valve nieustannie ulepsza swoją aplikację, czego doskonałym dowodem jest niniejsza informacja. Otóż Steam otrzymał wsparcie dla Joy-Conów z Nintendo Switch, a także kilku innych kontrolerów od konsol japońskiej korporacji.

REKLAMA

Joy-Cony na Steamie — Steam wspiera kontrolery Nintendo i nie tylko

Steam
Steam

Najnowsza aktualizacja Steam beta wprowadza wsparcie dla kontrolerów Joy-Con z Nintendo Switch. To jednak nie koniec, bo popularna aplikacja od teraz obsłuży także „pady” z NES-a, SNES-a, Nintendo 64, a nawet SEGA Genesis. Warto wspomnieć, że od niedawna Steam wspiera również klasyczne kontrolery Nintendo Online.

Aby wypróbować, jak Joy-Cony sprawdzają się w grach z PC, w pierwszej kolejności trzeba zainstalować Steama w wersji beta. Następnie kontrolery należy sparować z komputerem przez adapter USB-Bluetooth lub wykorzystać moduł Bluetooth wbudowany w płytę główną, jeżeli akurat posiadamy odpowiedni podzespół.

Przeczytaj też: Gry battle royale

Warto jeszcze wspomnieć, że klient testowy platformy Valve dostał opcję automatycznej zamiany przypisanych przycisków, co jest konieczne ze względu na budowę Joy-Conów. Co prawda wsparcie dla kontrolerów Nintendo na Steamie dla większości będzie tylko ciekawostką, ale na pewno znajdą się gracze, którzy zdecydują się sprawdzić tę opcję. A może należycie do ich grona? Dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!