Gracz stracił konto Steam warte 20 tysięcy dolarów. Aby je odzyskać, musi dostarczyć nietypowy dowód

Steam

Korzystając z platformy Steam, można zakładać, że zakupione przez nas gry są dostępne zawsze i wszędzie, bez względu na okoliczności. Wydaje się, że wystarczy dostęp do komputera, by móc cieszyć się ulubionymi tytułami. Niestety okazuje się, że rzeczywistość bywa bardziej złożona i pełna niespodzianek, o czym przekonał się jeden z graczy.

Valve zablokowało konto Steam z zawartością wycenioną na 20 tysięcy dolarów

Swoją niecodzienną historią podzielił się jeden z użytkowników Reddita, Wild_Ferret8963. Jak mówi gracz, posiadał jedno konto Steam od wielu lat, na którym to kupował gry, a także handlował skórkami, co oczywiście nie łamie regulaminu. Ostatnio kilkukrotnie zmieniał jednak miejsce pobytu – wyjeżdżał z Niemiec do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a następnie do Turcji, korzystając w tym czasie z konta Steam na swoim laptopie.

Użytkownik Reddita zmieniał więc swoją lokalizację, przy okazji handlując ekwipunkiem – sprzedał skórkę o wartości 500 dolarów. Takie działania na koncie spowodowały, że sytuacją zainteresowało się Valve. Uznano, że prawdopodobnie konto zostało przejęte przez inną osobę, w związku z czym platforma zablokowała konto gracza. Oczywiście takie działanie zostało podjęte w celu ochrony bezpieczeństwa.

Takie sytuacje się zdarzają, jednak ta jest o tyle wyjątkowo, że jak podaje użytkownik Wild_Ferret8963, jego konto Steam było warte 20 tysięcy dolarów – licząc pieniądze, które musiał wydać, aby osiągnąć aktualny poziom konta oraz 15 tysięcy skórek do CS:GO. Internauta zgłosił sprawę do pomocy technicznej, jednak, jak podaje: „powiedzieli mi, że będę musiał dostarczyć zdjęcie pudełka z kluczem, którego użyto do założenia mojego konta w 2005 roku”. Problem w tym, że gracz takiego kodu już nie posiada – jak zapewne większość z użytkowników Steama.

Niestety na ten moment ta historia może być dla nas jedynie przestrogą. Valve nie odniosło się do sprawy, a jak informuje gracz w komentarzach pod swoich wpisem, prawdopodobnie będzie musiał pozwać firmę.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Warto podkreślić, że Valve dba o bezpieczeństwo kont użytkowników, ale jak widać czasami może to prowadzić do sytuacji, w których niewinni gracze zostają niesłusznie zablokowani. W takich przypadkach proces odzyskania dostępu do konta może być skomplikowany i czasochłonny. Najlepszą praktyką jest zachowywanie ważnych informacji i kodów związanych z wszelkimi kontami, aby uniknąć takich problemów w przyszłości.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.