Mimo rosnącej konkurencji Steam nadal pozostaje liderem popularność wśród platform zajmujących się dystrybucją gier na PC. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, że na platformie tej jesteśmy często w stanie za śmiesznie niskie pieniądze kupić wiele nieoczywistych perełek, które okazują się potem prawdziwymi hitami. Nowe doniesienia wskazują jednak, że Valve zdecydowało się podnieść minimalny próg cenowy gier i to niekiedy bardzo konkretnie.
Valve podnosi ceny minimalne gier, które udostępniane są na Steam
Zgodnie z najnowszymi informacjami Valve podniosło minimalne ceny gier i DLC w wielu krajach z wyjątkiem USA. Zmiany uzależnione są przede wszystkim od stanu gospodarki danego kraju oraz inflacji i tak dla przykładu w Niemczech najtańsze gry kosztować będą teraz 0,99 euro (do tej pory 0,79), a w Japonii 120 jenów (wcześniej 100).
Największe podwyżki dotknęły kraje z największą inflacją, a więc Argentynę, gdzie zanotowany został wzrost z 13,88 do 82 argentyńskich pesos czy Turcję, gdzie cena minimalna wzrosła z 2 do 11 lir. Mowa więc o podwyżkach o kolejno 484 i 424 procent.
W przypadku polskiego złotego zmiana też może być odczuwalna, bo najtańsze gry w sklepie Steam kosztować będą teraz 4,49 zł (wcześniej 3,59). Mowa więc o podwyżce rzędu 25 procent.
Jednocześnie Valve poinformowało, że wszystkie produkcje, które wycenione zostały na minimalną kwotę, mogą zostać przecenione jedynie o połowę. Ma to zapewne zapobiec sytuacjom, w których takie gry przynosiłyby korporacji zbyt małą prowizję.
Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dzieci
- Sprawdź aktualne ceny Steam Deck w Instant Gaming Brak prowizji za płatność
- Sprawdź aktualne ceny Steam Deck w Eneba 3% taniej z kodem XGPPL skopiujPrzejdź do sklepu
- Sprawdź aktualne ceny Steam Deck w GAMIVO 10% taniej z kodem XGP6 skopiujPrzejdź do sklepu
Co ciekawe, tej zmiany można było się spodziewać, bo już kilka miesięcy temu Valve proponowało producentom i wydawcom takich tanich gier zmianę cen w zgodzie z nowym przelicznikiem. Teraz najwidoczniej przedsiębiorstwo zdecydowało się zobligować do tego wszystkich, którzy sprzedają swoje pozycje na tej platformie.
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.