Steam wzbogaci się o bardzo ciekawą funkcję. Rozwiązanie znacząco ułatwi życie graczom z wolnym internetem

Steam

Platforma Valve pobiła ostatnio kolejny rekord graczy online, ale firma najwyraźniej nie planuje osiadać na laurach. Twórca SteamDB zdradził właśnie szczegóły funkcji tworzonej z myślą o graczach z wolnym internetem.

Steam ułatwi pobieranie gier użytkownikom z wolnym internetem

Zgodnie z powyższym postem, Steam planuje niedługo wprowadzić możliwość pobierania gier za pomocą systemu peer-to-peer. Urządzenia w tej samej sieci lokalnej będą mogły swobodnie wymieniać się plikami, zmniejszając tym samym obciążenie internetu.

Funkcja ta może znacząco pomóc graczom, którzy muszą cierpliwie czekać na pobranie każdej, nawet najmniejszej aktualizacji. Gdyby tego było mało, Valve ma pozwolić na przesyłanie gier zainstalowanych na PC bezpośrednio na Steam Decka.

Przeczytaj też: Kody do The Forest

Niestety nie wiemy jeszcze dokładnie, kiedy ta funkcja ma trafić do wersji bety Steama. Na razie Pavel Djundik znalazł jedynie wzmiankę o planach Valve w kodzie platformy i podzielił się zdobytymi informacjami ze swoimi obserwującymi.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.