Steam pozwoli graczom ukryć „wstydliwe” produkcje? Dodanie funkcji ma być kwestią czasu

Steam The Rock

Zapewne wielu z nas ma swojej bibliotece grę, która daje mu sporo frajdy, ale trochę wstydzi się w nią grać w obawie przed opinią znajomych. Mogą to być proste tytuły z dzieciństwa, ale też te bardziej niegrzeczne, których na Steamie jest naprawdę sporo. Valve wychodząc więc naprzeciw potrzebom bardziej wstydliwych osób, najwidoczniej przygotowuje pewne istotne udogodnienie.

Steam ponoć pracuje nad opcją ukrywania bardziej wstydliwych produkcji

Według informacji przekazanych przez twórcę portalu SteamDB — Pavela Djundika — Valve pracuje nad dodaniem do swojej aplikacji opcji oznaczania gier „jako prywatnych”. Dzięki zaznaczeniu tej opcji będzie najpewniej można schować wybraną przez nas produkcję przed oczyma bardziej wścibskich znajomych.

Oznacza to, że zamiast blokować ogromne części swojego profilu, lub ciągle zmieniać swój status na „niewidoczny”, aby pograć w nasze guilty pleasure, będzie wystarczyło w odpowiedni oznaczyć taką pozycję. To zapewne pozwoli unikać bardziej niewygodnych pytań dotyczących czasu spędzonego np. Disney Dreamlight Valley, kiedy reszta naszej biblioteki to pełne „mroku i brutalności” tytuły.

Dodatkowo Djundik donosi, że Valve pracuje też nad nowymi opcjami kontroli rodzicielskiej na Steam. Ma ona zawierać grupy rodzinne, które będą pozwalały rodzicom kontrolować dzienne limity czasu spędzonego na grach. Poza tym ma zostać oddana większa kontrola kupowanych przedmiotów przez młodszych graczy.

Przeczytaj też: Gry na nudę

Brzmi to całkiem ciekawie, jednak należy pamiętać, że na ten moment nie są to potwierdzone wiadomości. Możliwe jednak, że korporacja faktycznie pracuje nad rozwiązaniem, które byłoby idealne dla wielu bardziej „wstydliwych graczy”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.