Steam bierze się za tanie granie. Argentynę i Turcję czeka nieciekawa rewolucja

Argentyna Turcja Steam

W połowie sierpnia pojawiły się doniesienia, że Valve zdecydowało się podnieść ceny minimalne gier w sklepie Steam w wielu regionach świata. Zmiany te dotyczyły w głównej mierze rynków, gdzie ludzie mierzyć się muszą z postępującą inflacją, a działania korporacji miały zapewnić jej zyski na akceptowalnym poziomie. Widocznie nie było to jedyne działanie Gabena i spółki, bo tym razem postanowiono zabrać się za entuzjastów wirtualnych wycieczek do Argentyny i Turcji.

Steam, chcąc zapewnić większą stabilność, odchodzi od tureckiej liry i argentyńskiego peso

Steam
Steam

Valve w oficjalnym komunikacie umieszczonym na oficjalnej stronie potwierdziło, że od 20 listopada sklep Steam w Turcji i Ameryce operować będzie tylko i wyłącznie na dolarach amerykańskich.

Zmiany obejmą nie tylko wspominane wyżej kraje, ale całe regiony. Mowa dokładnie o Ameryce Łacińskiej oraz Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Oznacza to, że w przypadku niektórych krajów ceny oczywiście wzrosną, choć w komunikacie zaznaczono, że w niektórych miejscach produkcje stanieją.

Głównym powodem, który nakłonił korporację do takiej decyzji, są trudności w ustalaniu odpowiednich cen dla gier. To oczywiście spowodowane jest niestabilną sytuacją waluty w tych krajach. Valve podkreśliło także, że jest to działanie podjęte po części na prośbę samych producentów.

Wahania kursu wymiany walut w Argentynie i Turcji w ostatnich latach utrudniały producentom ustalanie odpowiednich cen dla swoich gier oraz nadążanie za zmianami w rzeczywistej wartości walut. Słyszeliśmy tę wiadomość głośno i wyraźnie podczas naszych spotkań i dyskusji z producentami. Ponadto mieliśmy trudności z utrzymaniem działania metod płatności na Steam w tych krajach i na tych terytoriach z powodu ciągłych wahań kursów walutowych, opłat, podatków oraz problemów logistycznych. Wycena gier w dolarach amerykańskich dla klientów w Argentynie i Turcji pomoże nam w zapewnieniu większej stabilności i spójności zarówno dla graczy, jak i partnerów, jednocześnie pozwalając nam nadal oferować zróżnicowane metody płatności użytkownikom Steam w tych krajach i na tych terytoriach.

Valve

Zmiany również poruszą mikropłatności, które od 20 listopada również będą rozliczane w dolarach amerykańskich. Subskrypcje opłacane w lirach lub argentyńskim peso zostaną anulowane w momencie zakończenia aktywnego okresu subskrypcyjnego.

Steam
Steam

Co więc stanie się z ludźmi, którzy w momencie odejścia od narodowych walut będą mieli środki w portfelu Steam? Środki zostaną po prostu przewalutowane zgodnie z kursem, który będzie obowiązywał w dniu wdrożenia nowych rozliczeń. Można się spodziewać, że nie każdemu przypadnie to do gustu.

Przeczytaj też: Gry podobne do Uchnarted

Nie ulega wątpliwościom, że dzięki temu Valve „upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu”, zwalczając przy okazji proceder kupowania gier przez osoby spoza tego regionu. Czy jest to dobre rozwiązanie? Dla Gabena i spółki na pewno. Gracze mogą mieć zgoła odmienne zdanie, a biorąc pod uwagę obecne ceny niektórych pozycji, nie ma co się dziwić.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.