Stellar Blade bez cenzury na całym świecie! Gra wszędzie oferować będzie tę samą zawartość

Stellar Blade

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery Stellar Blade, czyli jednego z ciekawszych tytułów, który w 2024 roku trafi na konsole PlayStation 5. Jeszcze w minionym tygodniu deweloperzy podzielili się kolejnym efektownym zwiastunem, który prezentował możliwości bojowe głównej bohaterki. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, że gra na całym świecie zadebiutuje w takiej samej formie, co wcale nie było tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Stellar Blade bez cenzury na całym świecie

Na oficjalnym koncie gry w serwisie Twitter deweloperzy potwierdzili, że Stellar Blade zaoferuje tę samą, nieocenzurowaną wersję gry na całym świecie. Oznacza to, że w żadnym regionie świata pozycja od Shift Up nie będzie cenzurowana ze względu na brutalność, nagość lub inne potencjalnie niepożądane aspekty. Jest to na pewno bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza w kontekście trendów panujących w niektórych zakątkach świata.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W komentarzach pod postem nie brakuje pochwał dla deweloperów, ale także samego Sony, który jest wydawcą Stellar Blade. Szczególne powody do zadowolenia mogą mieć tutaj japońscy gracze, którzy często otrzymują ocenzurowane wersje gier. Dobrym tego przykładem może być chociażby Baldur’s Gate 3, które właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni debiutowało z bardzo specyficznymi obwarowaniami dt. nagości.

Tego rodzaju sytuacja to bez wątpienia jest precedensem, który może (choć oczywiście nie musi) sprawić, że kwestia cenzurowania gier będzie się zmieniać, znacząco się liberalizując. Na pewno wielu graczy, którzy pochodzą z tych bardziej cenzurowanych regionów, będą upatrywać podobnych kroków w przypadku innych pozycji. Czyżby Stellar Blade i Shift Up przetarło wiele szlaków dla całej branży? Czas pokaże.

Źródło: Twitter/X: Stellar Blade

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.