Stellar Blade może pochwalić się wyśmienitą optymalizacją. Specjaliści chwalą wydajność gry

Stellar Blade

Stellar Blade jest tytułem, wokół którego bez wątpienia zrobiło się głośno. Głównie za sprawą eksponowanych wdzięków głównej bohaterki oraz pewnych kontrowersji z nią związanych, ale także dzięki pozytywnym opiniom krążącym wokół samej rozgrywki w tytule od koreańskiego studia Shift Up. Okazuje się, że również optymalizacja nadchodzącego exclusive’a na PS5 stoi na najwyższym poziomie.

Optymalizacja w Stellar Blade stoi na najwyższym poziomie

Analiza trybów graficznych w Stellar Blade przeprowadzona przez Digital Foundry

Stellar Blade zaoferuje graczom aż 3 tryby graficzne, co było zapowiedziane jeszcze przed premierą dema gry. Serwis Digital Foundry specjalizujący się w analizie wydajności gier, wziął na tapet każdy z trzech trybów i pochwalił się efektami swojej pracy. Rezultat jest bardzo dobry, a koreańskie studio zostało pochwalone za podejście, jakie zastosowało w kwestii optymalizacji swojego dzieła.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pierwszy z trzech trybów w Stellar Blade, czyli graficzny, zaoferuje stałą rozdzielczość 4K w 30 klatkach na sekundę. Tryb wydajności z kolei to 1440p w stałych 60 FPS’ach. Najciekawszy jednakże jest tryb zbalansowany, który oferuje rozdzielczość zbliżoną 4K przy odblokowanych klatkach, w praktyce oscylujących w przedziale 50 a 60 FPS.

Wnioski, jakie niesie ze sobą analiza Digital Foundry jest jasna. Najlepiej w Stellar Blade grać w trybie zbalansowanym. Płynność maleje wtedy nieznacznie, a zachowana przy okazji jest wysoka rozdzielczość i większa ilość detali.

A Wy planujecie zagrać w Stellar Blade? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Digital Foundry (YouTube)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.