Stellar Blade w złocie! Twórcy przekazali świetne wieści i zdradzili parę ciekawostek związanych z produkcją

Stellar Blade

Im bliżej jest do premiery Stellar Blade tym coraz głośniej mówi się o tej produkcji, choć nie zawsze jest to dyskusja, której życzyliby sobie jej twórcy. Ostatnio dość dużym echem odbił się artykuł francuskiego IGN, w którym autor dość krytycznie odniósł się do projektu głównej bohaterki, za co potem serwis oficjalnie przeprosił. Teraz zaś dotarły do nas znacznie bardziej pozytywne wieści związane z procesem produkcyjnym.

Stellar Blade osiągnęło złoty status produkcji!

W najnowszym komunikacie wystosowanym przez studio ShiftUp i PlayStation dowiedzieliśmy się, że Stellar Blade wreszcie osiągnęło złoty status produkcji. Oznacza to, że najważniejsze prace nad tytułem dobiegły końca i wszystko jest już na prostej drodze ku oficjalnej premierze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przy okazji tego komunikatu pojawił się specjalny wywiad, jakiego udzieliła ekipa z koreańskiego studia, gdzie opowiedzieli nieco o tym, jak wyglądał proces tworzenia Stellar Blade. Można się z niego dowiedzieć, że kiedy 5 lat temu cały zespół rozpoczynał od konceptualizacji, podjął decyzję o stworzeniu prodykcji typowo na konsole i to pomimo wcześniejszego doświadczenia w produkcjach mobilnych.

Stellar Blade
Stellar Blade

Reżyser gry — Kim Hyung-tae — przyznał także, że wybór akurat PS5 był dla niego całkiem naturalny ze względu na możliwości oferowane przez ten konkretny sprzęt.

Wiedziałem, że PlayStation to miejsce, w którym mogę poznać najbardziej zapalonych graczy w branży. Gry bawią mnie od czasów oryginalnej konsoli PlayStation, więc myślę, że wybór PS5 był dla mnie czymś naturalnym. Przede wszystkim wysoka wydajność PS5 ułatwiła tworzenie rozgrywki. Doświadczenie zdobyte podczas korzystania z kontrolera bezprzewodowego DualSense również było imponujące, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby uwzględnić je w tej grze, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia.

Kim Hyung-tae

Deweloperzy pokładają w Stellar Blade spore nadzieje, licząc, że uda im się przekonać graczy nie tylko z Koreii, ale także z innych zakątków świata. Nie bez znaczenia było także dla nich zaprojektowanie swojego dzieła tak, aby było ono satysfakcjonujące dla każdego odbiorcy.

O tym jednak dane nam będzie przekonać się dopiero przy okazji premiery, która zaplanowana została już na 26 kwietnia 2024 roku. Stellar Blade zadebiutuje wyłącznie na konsolach PS5. Zamierzacie sprawdzić, jak przygody Eve wypadają w praktyce? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PlayStation

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.