Stellaris: Astral Planes na nowym zwiastunie! Poznaliśmy datę premiery dodatku

Stellaris Astral Planes

Stellaris to strategia science-fiction pozwalająca na budowę kosmicznego imperium. Nadchodzący dodatek Astral Planes położy bardzo silny nacisk na aspekt eksploracji odległych galaktyk. Dzięki nieznanej wcześniej technologii gracze zyskają m.in. możliwość badania innych wymiarów. Nowy zwiastun zaprezentował podstawowe założenia rozgrywki, a przy okazji ujawniono datę premiery DLC.

Stellaris: Astral Planes umożliwi dogłębne zbadanie kosmosu oraz manipulowanie czasoprzestrzenią

Stellaris: Astral Planes – zwiastun ujawniający datę premiery

Nowe możliwości eksploracji w Stellaris: Astral Planes koncentrują się wokół gwiezdnych blizn. To niewielkie, osłabione granice czasoprzestrzeni. Ich gabaryty nie pozwalają na rozpoczęcie badań, jednak stanowią cenne źródło surowców, niezbędnych do rozwoju imperium.

W połowie gry gwiezdne blizny przekształcą się w pełnoprawne astralne szczeliny. Wówczas zespół naukowców rozpocznie opracowywanie technologii umożliwiającej przejście do leżącego po drugiej stronie wymiaru.

Według deklaracji twórców gracze będą mieli duży wpływ na końcowy rezultat wypraw. Od ich decyzji zależy, czy wysłana ekspedycja ma postępować ostrożnie, czy próbować za wszelką cenę zgromadzić jak najwięcej informacji, co nie zawsze skończy się pomyślnie. Podczas rozgrywki pojawi się ponad 30 różnych szczelin, a każda z nich skrywa cenne nagrody.

Przeczytaj także: Ranking telewizorów 75 cali

Stellaris: Astal Planes zadebiutuje 16 listopada na platformach Steam, GOG oraz Microsoft Store. W ramach trwającej przedsprzedaży gracze mogą kupić dodatek w promocyjnej cenie 82,79 zł.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.