Still Wakes the Deep zapowiada się niezwykle mrocznie! Horror zmierzający do Xbox Game Pass z kolejnymi detalami

Still Wakes the Deep

Kolejną z produkcji, której dane nam było się przyjrzeć podczas dzisiejszej transmisji Xboxa jest Still Wakes the Deep. Tytułowi od studia Chinese Room poświęcono naprawdę sporo miejsca, pozwalając deweloperom w jak najlepszym świetle przedstawić swój nadchodzący projekt. Całość zapowiada się nie tylko niezwykle mrocznie, ale także wyjątkowo pięknie i przede wszystkim realistycznie!

Still Wakes the Deep ma oddać klimat lat 70. XX wieku, a zarazem zachwycić detalami i przerazić klimatem

Still Wakes the Deep — materiał z targów Gamescom 2023

Still Wakes the Deep to przede wszystkim pierwszoosobowy horror nastawiony na narrację, który kładzie nacisk na niezbadane i mroczne tajemnice kryjące się na świecie. W produkcji tej przyjdzie nam wcielić się w pracownika, który w wyniku sztormu panującego na morzu utknął na platformie wiertniczej, na której grasuje bliżej niezidentyfikowane monstrum. Naszym celem będzie więc przetrwanie w tych wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach.

Deweloperzy nie ukrywają, że główną inspiracją przyświecającą im przy tworzeniu gry stanowi estetyka rodem z lat 70. XX wieku, a tworząc Still Wakes the Deep chcą wywołać w graczach poczucie osamotnienia, klaustrofobii oraz ciągłego zagrożenia.

Jednocześnie przyłożyli oni bardzo dużą wagę do realizmu, który ma zaoferować Still Wakes the Deep. Wrażenie może robić fakt ilości przygotowań w fazie preprodukcyjnej. Pracownicy Chinese Room przyznają, że tworząc mapę platformy wiertniczej, korzystali m.in. z internetowych archiwów koncernu BP, aby jak najlepiej oddać klimat takich miejsc.

Still Wakes the Deep, grafika koncepcyjna
Still Wakes the Deep, grafika koncepcyjna

Przywiązanie do szczegółów objawić się ma także w modelach postaci, które pojawią się w grze. Deweloperzy zapewniają, że ten aspekt także będzie oddawać ducha lat 70. XX wieku.

Przeczytaj też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Dotychczas przekazane informacje naprawdę mogą robić wrażenie, zwłaszcza że projekt studia Chinese Room faktycznie zdaje się powstawać z ogromnym przywiązaniem do nawet najmniejszych szczegółów. Na ostateczne efekty będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Kup Xbox Series X

Premiera Still Wakes the Deep planowana jest na „wczesny 2024 rok”, jednak do tej pory nie poznaliśmy dokładnej daty. Pewne jest natomiast, że gra pojawi się na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S, a na ostatniej z platform dostępna będzie w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.