Microsoft stawia na streaming. Specjalna przystawka do TV od Xboxa podobno ukaże się w ciągu roku

Xbox Game Pass na telewizorach

Nie jest tajemnicą, że Xbox pokłada w streamingu ogromne nadzieje. Firma stale inwestuje w rozwój chmury i ciągle nawiązuje nowe partnerstwa, takie jak np. ostatnie z Epic Games, które poskutkowało dodaniem Fortnite do oferty Xbox Cloud Gaming. Jakby tego było mało, wiarygodny przeciek głosi, że w ciągu najbliższego roku ukaże się przystawka do TV od Xboxa umożliwiająca streaming, a także specjalna aplikacja Xbox Cloud Gaming na telewizory Samsunga. Zapowiada się ciekawie!

REKLAMA

Przystawka streamingowa do TV od Xboxa i aplikacja Xbox Cloud Gaming na telewizory Samsunga

Xbox Cloud Gaming

Jeff Grubb z Venture Beat poinformował w swoim artykule, że Microsoft opracowuje przystawkę do TV, która umożliwi strumieniowanie gier w chmurze na telewizorach w ramach Xbox Cloud Gaming. Co ciekawe, możliwość grania w chmurze nie ma być jedyną zaletą tego urządzenia — według Grubba sprzęt pozwoli też na oglądanie filmów przez popularne serwisy takie jak m.in. Netflix. Przystawka Xboxa podobno zadebiutuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Przeczytaj też: Mega okazja: 3 miesiące Xbox Game Pass Ultimate dostępne za 50 zł! Promocja dla wszystkich

Co więcej, Microsoft rzekomo nawiązał współpracę z Samsungiem i firmy wspólnie opracowują aplikację Xbox Cloud Gaming dla telewizorów koreańskiego producenta. Tak jak przystawka Xboxa, apka również ma ukazać się w ciągu najbliższego roku. Pod koniec warto wspomnieć, że mimo iż Jeff Grubb ma dobrą reputację, to w dalszym ciągu przytoczone przez niego informacje są tylko niepotwierdzoną plotką. Przeciek może, choć wcale nie musi się potwierdzić.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!