Streaming z PS4 i PS5 bezpośrednio na Twitter/X?! Obie strony badają takie możliwości

Twitter X PlayStation

W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje, zgodnie z którymi konsole PlayStation 4 i 5 miały stracić opcje udostępniania treści na Twitterze/X. Wówczas dość szybko zainterweniował sam Elon Musk, który zapowiedział podjęcie działań, aby zapobiec lub przywrócić tę funkcjonalność do ekosystemu od Sony. Najnowsze wieści wskazują, że obie strony nie tylko prowadzą rozmowy w tej sprawie, ale także mogą zaoferować graczom zupełnie nową funkcję.

Twitter/X prowadzi rozmowy z PlayStation, aby wprowadzić opcję transmisji na żywo bezpośrednio z poziomu PS4 i PS5

Zgodnie z poprzednimi komunikatami funkcja udostępniania treści bezpośrednio z poziomu konsol PlayStation 4 i 5 została wyłączona wczoraj, pozostawiając graczom możliwość dzielenia się swoimi ujęciami za pomocą aplikacji mobilnej. Okazuje się jednak, że obie strony pracują już nad wprowadzeniem w życie zupełnie nowego rozwiązania, które przywróciłoby tę opcję.

Co ciekawsze, w odpowiedzi na jeden z ostatnich tweetów w tej sprawie, oficjalne konto deweloperskie Twittera/X stwierdziło, że rozważana jest opcja dodania usługi bezpośredniego streamowania z konsoli na tę platformę społecznościową. Obecnie nie podano żadnych konkretnych szczegółów, jednak dla wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę ze streamingiem są to świetne wieści.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 75 cali

Samemu Muskowi zdarzało się kilkukrotnie prowadzić streamy właśnie na Twitterze/X i co istotne, działało to całkiem dobrze. Oczywiście na ten moment ciężko stwierdzić, czy Twitchowi rośnie poważna konkurencja, jednak posiadacze konsol PlayStation powinni mieć na oku taką funkcjonalność.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.