Stronghold: The Dark Ages – twórcy serii Twierdza rejestrują nowy znak towarowy

Twierdza Edycja Ostateczna

O rozpoczęciu prac nad kolejną, pełnoprawną odsłoną serii Twierdza po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2022 roku. Wówczas deweloperzy z Firefly Studios poinformowali, że rezygnują z wykorzystania własnego silnika na rzecz Unreal Engine 5, a z uwagi na skalę projektu nie powinniśmy oczekiwać szybkiej premiery. Wpis odnaleziony w bazie brytyjskiego urzędu ds. własności intelektualnej podpowiada, w jakim okresie historycznym będzie osadzona nowa Twierdza.

Stronghold: The Dark Ages – tak może nazywać się kolejna część Twierdzy

Stronghold: The Dark Ages (źródło: trademarks.ipo.gov.uk)

Prace nad kolejną odsłoną Twierdzy najwyraźniej idą zgodnie z planem, ponieważ Firefly Studios w ubiegłym miesiącu rozpoczęło starania o rejestrację nowego słownego znaku towarowego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak wynika z danych dostępnych na stronie Urzędu ds. Własności Intelektualnej Wielkiej Brytanii (UK IPO), wniosek został złożony 8 kwietnia 2024 i jest w trakcie rozpatrywania.

Nazwa, która ma zostać zastrzeżona to Stronghold: The Dark Ages, co pozwala przypuszczać, że deweloperzy zdecydowali się osadzić akcję we wczesnym średniowieczu.

Terminem wieki ciemne (ang. dark ages) część historyków określa okres od chwili upadku cesarstwa zachodniorzymskiego do połowy X wieku z uwagi na niewielką liczbę zachowanych źródeł pisanych.

Aktualnie najnowszą odsłoną serii jest Twierdza: Edycja Ostateczna. Tytuł spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, a w ciągu 3 dni gracze kupili ponad 100 tys. kopii.

Źródło: Respawnfirst, Trademarks IPO Gov UK

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.