Deviation Games zostało zamknięte. Studio miało opracowywać konkurencję dla Call of Duty na PS5

Deviation Games

Przetasowań i zwolnień w branży gier ciąg dalszy. Tym razem padło na studio Deviation Games, które swego czasu miało opracowywać konkurencyjną dla Call of Duty grę FPS, przeznaczoną ekskluzywnie na konsolę PlayStation 5. Tak się jednak nie stanie, a pracownicy studia aktywnie poszukują nowego pracodawcy.

Pracownicy Deviation Games szukają nowego zatrudnienia

Problemy Deviation Games zaczęły się już w zeszłym roku, kiedy to świat obeszła wieść, że główny projekt studia, czyli ekskluzywna gra FPS na PS5 został porzucony. Ponadto, szeregi firmy opuściły osoby odpowiedzialne za prowadzenie całego projektu. Dalej była już tylko równia pochyła, prowadząca ostatecznie do całkowitego zamknięcia przedsiębiorstwa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Studio Deviation Games zostało założone w 2021 roku przez deweloperów poprzednio pracujących przy grach z serii Call of Duty. Głównym projektem firmy miała być gra FPS przeznaczona ekskluzywnie na PlayStation 5, która miałaby bezpośrednio stawać w szranki właśnie z Call of Duty. Tak się jednak nie stanie, bowiem branżę niedawno obeszła wieść, że Deviation Games zostało zamknięte.

Informacja o zamknięciu Deviation Games wypłynęła za sprawą deweloperów studia, którzy aktywnie szukają nowego zatrudnienia na serwisie LinkedIn. Tam też wprost piszą, że ich były już pracodawca został zamknięty.

Trzeba przyznać, że branża gier boryka się ostatnio z dużymi przetasowaniami kadrowymi, w efekcie których mnóstwo osób niestety straciło pracę. Najgłośniejszą chyba taką falą zwolnień jest pozbawienie zatrudnienia ponad 900 osób przez PlayStation.

Źródło: Gaming Bolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.