Summer Game Fest 2024 bez wielkich niespodzianek! Gospodarz wydarzenia tonuje oczekiwania

Summer Game Fest 2024

Wielkie pokazy i wydarzenia gamingowe mają to do siebie, że niemal zawsze wiążą się z wielkimi oczekiwaniami graczy, których prawie nigdy nie da się spełnić. Nie inaczej jest w przypadku nadchodzącego Summer Game Fest 2024, które zapowiadane jest od jakiegoś czasu. Na kilka dni przed samym eventem sam jego gospodarz — Geoff Keighley — postanowił nieco stonować oczekiwania.

Geoff Keighley tonuje nastroje przed Summer Game Fest 2024

Zwiastun Summer Game Fest 2024

Podczas specjalnej transmisji na Twitchu Keighley postanowił odpowiedzieć na kilka pytań związanych z nadchodzącym Summer Game Fest i wyjaśnić kilka istotnych kwestii. Najważniejszą informacją, która zapewne zainteresuje największą liczbę graczy, jest ta, że tegoroczna edycja ma być „nieco spokojniejsza” pod względem nowych ogłoszeń i niespodzianek.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Myślę, że tego lata ogólnie będzie nieco spokojniej pod względem nowych, szalonych ogłoszeń, szokujących niespodzianek i tego typu rzeczy.

Geoff Keighley

W dalszej części dziennikarz dodał, że na pewno na wydarzeniu pojawią się zapowiedzi nowych gier, ale w dużej mierze pokaz skupiać się będzie na tym, co już zostało ujawnione i niebawem zadebiutuje. Co bardzo ciekawe, Keighley podał nawet listę gier, które na pewno NIE pojawią się podczas Summer Game Fest, a są nimi:

  • Kingdom Hearts 4
  • The Wolf Among Us 2
  • Metal Gear Solid Delta Snake Eater
  • GTA 6

Szczególnie ta ostatnia pozycja może być rozczarowaniem, zwłaszcza że zapewne wielu graczy liczyło, iż Rockstar Games pozytywnie ich w tym roku zaskoczy. Z drugiej strony Keighley mógł w ten sposób zniechęcić tych, którzy wzorem poprzednich lat chcieli wtargnąć i zwrócić uwagę świata swoimi głupimi zachowaniami, tak jak miało to miejsce podczas targów gamescom 2023.

Jednocześnie dowiedzieliśmy też, jakich gier możemy się spodziewać podczas Summer Game Fest 2024. Może i gospodarz nie ujawnił zbyt wiele, ale zawsze coś:

  • Monster Hunter Wilds
  • Palworld
  • Metaphor ReFantazio

Nie ma tego zbyt wiele, a też nie wszyscy będą akurat takim zestawem zainteresowani, jednak bezsensowne byłoby ujawnianie całej listy jeszcze przed pokazem. Na pewno w trakcie 2-godzinnej transmisji dane nam będzie zobaczyć nie jeden ciekawy trailer; trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość.

Summer Game Fest 2024 zaplanowany jest na 7 czerwca 2024 roku na godzinę 23:00 czasu polskiego. Śledźcie uważnie stronę XGP oraz nasz Facebookowy profil, żeby na bieżąco otrzymywać wieści na temat kolejnych zapowiedzi, które pojawią się podczas transmisji.

Źródło: Twitch

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.