Super Mario Bros. Wonder na 15-minutowej prezentacji! Gameplay pokazuje najważniejsze atrakcje i nowości

Super Mario Bros. Wonder

Na czerwcowym Nintendo Direct gracze doczekali się zapowiedzi Super Mario Bros. Wonder – nowej platformówki 2D skierowanej do fanów wąsatego hydraulika. Wczoraj natomiast – zgodnie z zapowiedziami – Nintendo zaprosiło graczy na prezentację poświęconą wspomnianej produkcji. W trakcie wydarzenia pokazano masę fragmentów rozgrywki, a także omówiono najważniejsze nowości.

Super Mario Bros. Wonder ze szczegółową prezentacją. Nintendo przedstawia najważniejsze elementy gry

Super Mario Bros. Wonder Direct

Na wczorajszym pokazie Nintendo Direct poświęconym Super Mario Bros. Wonder zaprezentowano najważniejsze elementy gry. Nintendo zaprezentowało chyba wszystkich grywalnych, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że w trakcie rozgrywki użytkownicy będą mieli okazję wcielić się m.in. w takie postacie jak Mario, Luigi, Peach, Daisy, Toadette, Yoshi czy Nabbit.

Mniej doświadczonych graczy z pewnością zainteresuje informacja, że Yoshi oraz Nabbit nie będą otrzymywać obrażeń od znajdujących się na planszach przeciwników. Wspomniane postacie poniosą porażkę jedynie w wyniku spadnięcia w przepaść. Wybór wspomnianych wyżej postaci powinnien więc ułatwić nieco rozgrywkę zarówno mniej wprawionym użytkownikom, jak i młodszym odbiorcom.

Nintendo poświęciło również nieco czasu na zaprezentowanie nowych przeciwników. Wśród nich znajdą się m.in. Hoopycats, które będą kopiować ruchy gracza czy też Melon Piranha Bytes, które będą strzelać nasionami. Firma podkreśla, że w Super Mario Bros. Wonder gracze zmierzą się z wieloma nowymi zagrożeniami, a na wczorajszym Nintendo Direct pokazano jedynie ich część.

Na pokazie nie mogło także zabraknąć omówienia nowych power-upów. Już przy okazji zapowiedzi zaprezentowano jeden z nich, za którego sprawą bohaterowie zmienią się w słonia. Okazuje się, że na graczy czekają jeszcze dwie moce. Pierwsza nich – o nazwie Bubble – sprawi, że postać będzie wypuszczać bańki, które porwą przeciwników lub umożliwią dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Super Mario Bros. Wonder
Super Mario Bros. Wonder

Drill natomiast pozwoli radzić sobie z bardziej wytrzymałymi wrogami, a także zakopywać się w ziemi i przebijać przez przeszkody. Nintendo po raz kolejny pokazało również działanie tzw. Wonder Flower, czyli nowego przedmiotu, który sprawi, że dana plansza zmieni się nie do poznania.

Pod koniec prezentacji japońska firma skupiła się natomiast na kooperacji zarówno tej lokalnej, jak i sieciowej. W Super Mario Bros. Wonder na jednej konsoli bawić będzie mogło się jednocześnie czterech graczy. Jeśli któryś z użytkowników poniesie porażkę, będzie mógł w określonym czasie zbliżyć się do postaci innego uczestnika zabawy, by powrócić do rozgrywki.

Nintendo poinformowało również, że jeśli gracze zdecydują się połączyć z siecią, to na danym poziomie oraz mapie świata widoczne będą „duchy” innych użytkowników, którzy również będą mogli ratować nas z opałów. Nie zabraknie też możliwości umieszczania podpowiedzi na planszach oraz wręczenia sobie nawzajem power-upów i innych przedmiotów.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do God of War

Kup Super Mario Bros Wonder

Na koniec warto przypomnieć, że Super Mario Bros. Wonder zadebiutuje na rynku 20 października 2023 roku. Nowa platformówka 2D z wąsatym hydraulikiem w roli głównej zmierza wyłącznie na konsole Nintendo Switch.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.