Super Mario RPG wyciekł do sieci jeszcze przed premierą! W grę można zagrać na… PC

Super Mario RPG

Jakiś czas temu Nintendo zaskoczyło wszystkich bardziej doświadczonych graczy, prezentując światu Super Mario RPG. Zgonie z planami „Big N” tytuł ten miał zadebiutować dopiero za kilka dni, a dokładnie 17 listopada 2023 roku. Okazuje się jednak, że tytuł ten trafił do internetu nieco wcześniej i — co gorsza dla producentów — stała się pożywką dla piratów.

Super Mario RPG trafiło do sieci prawie na tydzień przed oficjalną premierą

Super Mario RPG — zwiastun premierowy

Zgodnie z pojawiającymi się informacjami jeszcze przed oficjalną premierą do internetu trafiła kompletna wersja Super Mario RPG. Niestety dla Nintendo nie są to dobre wieści, bo udostępnione pliki gry pozwalają uruchomić grę na PC za pomocą emulatorów, które dostępne są na rynku.

Na ten moment nie jest jasne, kto odpowiada za przeciek pełnej wersji najnowszej gry od „Big N”, ale nie są to jedyne tego rodzaju przecieki. Korporacja z podobnymi problemami mierzyła się przy okazji premiery The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, kiedy produkcja była grywalna na PC jeszcze przed oficjalnym debiutem.

Aktualnie Nintendo walczy z materiałami pojawiającymi się w mediach społecznościowych. O ile praktyka ta jest skuteczna w przypadku mainstreamowych portali, tak sytuacja na tych mniej popularnych portalach wygląda zupełnie inaczej.

Przeczytaj też: Najlepsze tanie gry na Steam

Jeśli więc zamierzacie na własną rękę sprawdzić Super Mario RPG, to starajcie się unikać wszelkiego rodzaju treści, które mogą okazać się spoilerami. Ciekawe też, czy Nintendo wyciągnie wreszcie wnioski z ostatnich potknięć i uszczelni swoje zabezpieczenia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.