Nowy emulator Nintendo Switch już dostępny do pobrania

Nintendo Switch

Jakiś czas temu Nintendo zablokowało dalsze rozprowadzanie uznanego emulatora Nintendo Switch – Yuzu. Wiadomo jednak, że świat nienawidzi pustki. Chwilę później zapowiedziano nowy program tego typu, który jest już dostępny do pobrania.

Premiera emulatora Suyu. Program jest już dostępny do pobrania

Suyu
Suyu

Suyu cieszy się kilkoma poprawkami względem Yuzu. Mowa tutaj m.in. o naprawach błędów występujących u posiadaczy sprzętu dostarczanego przez AMD, wstępnej obsłudze macOS czy ulepszeniach oraz nowych opcjach interfejsu użytkownika.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Emulator został zapowiedziany jakiś czas temu, a jego oficjalna premiera miała odbyć się 20 marca. Tak właśnie się stało i Suyu jest już możliwe do pobrania. Do jego poprawnego działania potrzebujemy jednak rzecz jasna kluczy z tradycyjnej konsoli Nintendo Switch.

Tak więc oficjalnie znów w internecie dostępne są dwa emulatory Nintendo Switch. Dawny rywal Yuzu – Ryujinx – uniknął bowiem pozwu ze strony Nintendo, dlatego też jego działalność jest przynajmniej na razie niezagrożona.

Ciekawe, jaki będzie ruch Nintendo w przypadku Suyu. Twórcy zaznaczają, że ich program jest legalny, choć do uruchamiania gier potrzebujemy rzecz jasna zgrania ich z oficjalnych kartridży Nintendo Switch.

Źródło: Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.