Nowy emulator Switcha zamknięty po 2 dniach. Jego twórcy nadal się nie poddają

Nintendo Switch OLED

Dwa dni temu informowaliśmy, że pierwszy build nowego emulatora Switcha jest już dostępny do pobrania. A raczej był, bo GitLab usunął poświęconą mu podstronę ze względu na naruszenie praw autorskich. Twórcy Suyu się jednak nie poddają.

Suyu usunięte po 2 dniach

Suyu
Suyu

Pliki hostujące Suyu znajdowały się w serwisie GitLab, który otrzymał powiadomienie o naruszeniu praw autorskich względem ich właściciela. Doprowadziło to do usunięcia emulatora z serwerów strony zaledwie po dwóch dniach od wydania jego pierwszego buildu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przypomnijmy, że emulator ten powstał na kanwie ostatnich wydarzeń dotyczących Yuzu. Po otrzymaniu pozwu od Nintendo twórcy tego oprogramowania zdecydowali się pójść na ugodę, która spowodowała zamknięcie projektu.

Osoby stojące za Suyu się jednak nie poddają. Jak donosi portal GamingOnLinux, teraz jest on hostowany na ich własnych serwerach.

Nie wiadomo, kto do końca był odpowiedzialny za powyższe zgłoszenie. Naturalnie najprawdopodobniej było to Nintendo, ale firma nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Tymczasem przypomnijmy, że inny emulator Nintendo Switch – Ryujinx – nadal działa bez przeszkód. Co więcej, autorzy programu na razie wydają się przebywać poza zasięgiem wzroku „Big”. Zobaczymy więc, jak sytuacja rozwinie się w przyszłości.

Źródło: Wccftech, GaminOnLinux, Overkill

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.