Szef Larian Studios ujawnił sprzedaż Baldur’s Gate 3! Takich wyników może pozazdrościć wielu wydawców

Baldur's Gate 3 Raphael

Nie ulega większym wątpliwościom fakt, że Baldur’s Gate 3 jest produkcją świetną, która zdecydowanie zasłużyła na szeregi nagród i wyróżnień. Do tej pory jednak nie mieliśmy żadnych konkretnych danych dotyczących sprzedaży tej produkcji i opieraliśmy się jedynie na przybliżonych statystykach, które ujawnił jeden z deweloperów.

Swen Vincke ujawnił, że Baldur’s Gate 3 sprzedało się dwukrotnie lepiej od Divinity Original Sin 2

Baldur's Gate 3 Tav
Baldur’s Gate 3

Serwis Gamingbolt dopatrzył się w jednym z ostatnich wywiadów Swena Vincke bardzo ciekawej informacji dotyczącej ogólnej sprzedaży Baldur’s Gate 3. Szef Larian Studios przyznał, że produkcja ta sprzedała się dwukrotnie lepiej od poprzedniej gry studia, czyli Divinity Original Sin 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ostatnia aktualizacja dotycząca wyników sprzedażowych tej produkcji mówiła o 7,5 milionie sprzedanych kopii. Prosta matematyka wskazuje więc, że trzecia odsłona „Wrót Baldura” rozeszła się w nakładzie oscylującym w granicach 15 milionów egzemplarzy. To zaś pokrywa się ze słowami Michaela Douse, który pod koniec lutego wspominał, że gra krótko po premierze trafiła do „ponad 10 milionów graczy”.

Baldur's Gate 3 Tav
Baldur’s Gate 3, Tav

Porównując produkcję od Larian Studios do innego hitu, który zadebiutował w 2023 roku, czyli Alan Wake 2 widać, że przepaść jest naprawdę ogromna. Produkcja od Remedy w okresie od listopada do początku lutego rozeszła się w nakładzie 1,3 miliona kopii.

Można więc jasno stwierdzić, że belgijskie studio rozbiło bank, zapewniając sobie nie tylko stabilne finanse, ale i światową rozpoznawalność. Teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejną grę od Swena Vincke i spółki, licząc tym samym, że odniesie taki sam, a może nawet jeszcze większy sukces.

Źródło: Gaming Bolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.