Świat w Elden Ring Shadow of the Erdtree nie będzie w pełni otwarty! From Software wraca do korzeni

Elden Ring Shadow of the Erdtree

Już tylko tydzień dzieli nas od premiery Elden Ring Shadow of the Erdtree, czyli jednego z bardziej wyczekiwanych dodatków 2024 roku. W ostatnim czasie dość dużo informacji zaczęło pojawiać się w kontekście tego DLC, co jeszcze bardziej podkręca zainteresowanie tym dodatkiem. Teraz zaś dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat tego, jaki rodzaj świata zaoferuje nam nadchodząca przygoda.

Mapa z dodatku Shadow of the Erdtree do Elden Ring będzie bardziej przypominać poprzednie gry od From Software

Elden Ring
Elden Ring

Hidetaka Miyazaki w trakcie rozmowy z portalem PC Gamer przyznał, że świat w dodatku Shadow of the Erdtree będzie bardziej różnić się od tego, co oferuje podstawowa wersja gry. Zgodnie z jego słowami całość ma być znacznie bardziej skondensowana, wypełniona przeciwnikami, znajdźkami oraz aktywnościami, co znacząco powinno ograniczyć eksplorację. Mowa więc o bardziej korytarzowym doświadczeniu, które znane jest wszystkim, którzy ogrywali produkcje z cyklu Dark Souls.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Próbowaliśmy to osiągnąć, tworząc coś, co nie jest w pełni otwartym światem, a zarazem nie jest typowym dungeonem. To coś, co w pewnym sensie łączy te dwa elementy, dając lepsze poczucie wertykalności. Mamy duży otwarty obszar, na którym nie tylko chcieliśmy uchwycić poczucie skali i szczegółowości, ale też różnorodności.

Hidetaka Miyazaki

Deweloper wierzy, że podczas przygody z DLC gracze poczują tę różnorodność, głównie ze względu na mniejszą skalę i bardziej skupiony charakter świata. Nie da się ukryć, że będzie to swego rodzaju ukłon w stronę fanów trylogii Dark Souls oraz innych gier od From Software, które oferowały bardziej zamknięte, ale zarazem lepiej skondensowane lokacje aniżeli podstawowa wersja Elden Ring.

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Pozostaje więc pytanie, czy owo zamknięcie i skupienie świata da miejsce na inny element charakterystyczny dla serii Dark Souls, czyli interlokacyjność (łączenie się ze sobą kolejnych lokacji, tworząc jeden zgrabnie zaprojektowany świat). Na pewno ekipa z From Software zaskoczy nas swoimi pomysłami, jednak żeby poznać pełnie oferowanego przez nich świata, trzeba jeszcze poczekać.

Elden Ring Shadow of the Erdtree zadebiutuje dokładnie 21 czerwca 2024 roku. Aby rozpocząć przygodę z dodatkiem, trzeba najpierw zmierzyć się z jednym z bossów, który dostępny jest w podstawce, a którego — wedle statystyk — pokonała zaledwie część graczy. Czasu do premiery jeszcze trochę jest, więc jeśli ktoś planuje ogrywać go na premierę, to może już powoli rozpocząć przygotowania do walki z Mohgiem, Panem Krwi.

Źródło: pcgamer.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.