Szef EA o nowym Battlefieldzie. Gra-usługa coraz bardziej prawdopodobna

Battlefield 5

Najprawdopodobniej już w sierpniu będziemy świadkami zapowiedzi Call of Duty: Modern Warfare 3, o czym świadczy m.in. ostatnia aktualizacja strony internetowej Activision. Rzecz jasna konkurencja również nie zasypuje w tym czasie gruszek w popiele. Niedawno EA wypowiedziało się o jej najważniejszym elemencie, czyli nowym Battlefieldzie.

Szef EA mówi o nowym Battlefieldzie

Zwiastun Battlefield 2042

Battlefield nie ma ostatnio lekko. Jeden z deweloperów jego ostatniej odsłony przyznał nawet, że gra nie miała szans na bycie świetną w momencie premiery.

EA nie zamierza oczywiście teraz płakać nad rozlanym mlekiem. Twórcy już planują kolejną odsłonę serii, o której wypowiedział się ostatnio szef studia Andrew Wilson.

Na ostatnim spotkaniu kwartalnym stwierdził on, że produkcja będzie „nowym wyobrażeniem jako prawdziwie połączony ekosystem”. Poza tym nie ujawnił żadnych konkretniejszych informacji.

Z drugiej strony Wilson już w maju podał, że EA tworzy nie tylko nowego Battlefielda, ale też platformę do napędzania przyszłych usług na żywo. Najprawdopodobniej będziemy mieli więc do czynienia z grą-usługą.

Zobacz też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Battlefield 2042

„Elektronicy” próbowali już podobnych zabiegów z dwoma poprzednimi Battlefieldami. Wtedy niezbyt im to wyszło, więc spora część graczy zapewne nie ucieszy się z tych rewelacji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.