Battlefield 2042 bez szans na „bycie świetnym” w dniu premiery. Były inżynier DICE ujawnia kulisy produkcji

Battlefield 2042

Oczekiwania co do Battlefielda 2042 były spore. Wszyscy jednak wiemy, jak wyszło na samym końcu. O kulisach produkcji gry wypowiedział się ostatnio były pracownik DICE, który stwierdził, że „nigdy nie miała większych szans na bycie świetną w momencie premiery”.

Dlaczego Battlefield 2042 zawiódł? Joakim Bodin o produkcji gry

Joakim Bodin to były inżynier oprogramowania w DICE, który piastował to stanowisko przez 13 lat. Ostatnio za pośrednictwem Twittera wypowiedział się na temat Battlefielda 2042, który koniec końców okazał się grą co najwyżej przeciętną.

Ta gra miała wiele iteracji, a deadline nigdy się zbytnio nie zmieniał, więc nigdy nie miała większych szans na bycie świetną w momencie premiery.

Jestem jednak dumny, że mocno naciskałem, aby ta gra miała pełną grę międzyplatformową, progresję i (głównie) system handlu. Jej systemy online będą dobrze służyć przyszłym tytułom.

Joakim Bodin

Jak widać, głównym problemem według Bodina były „iteracje”. Za tym słowem mogą się kryć mechaniki, których finalnie nie zobaczyliśmy w Battlefieldzie 2042. Mowa tu o znaczącym systemie zniszczeń, zjawiskach pogodowych (tsunami, wybuchy wulkanów itd.) i tym podobnych kwestiach.

Samej grze na pewno nie pomógł też fakt, że kierunek jej rozwoju był wielokrotnie zmieniany. Na początku była przecież planowana jako battle-royale, który mógłby powalczyć z Fortnite i innymi topowymi tytułami z tego gatunku.

Zobacz też: Gry podobne do League of Legends

Kup Battlefield 2042

Battlefield 2042 został wydany w październiku 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xboxa One i Xboxy Series X|S. Warto wspomnieć, że gra ostatnio wróciła nieco do korzeni całej serii za sprawą m.in. przywrócenia systemu klas.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.