Tainted Grail: The Fall of Avalon to polska produkcja, która zabierze graczy do świata arturiańskich legend

Tainted Grail: The Fall of Avalon

Gamescom zdaje się idealnym miejscem, gdzie pomniejsi twórcy mogą promować nadchodzące premiery swoich gier. W tym roku wrocławskie studio Awaken Realm zaprezentowało na targach zwiastun swojej przyszłej produkcji zatytułowanej Tainted Grail: The Fall of Avalon. Co ciekawe tytuł ten opiera się na popularnej grze planszowej o tej samej nazwie. Szykuje się nie lada gratka dla fanów dark fantasy.

REKLAMA

Tainted Grail: The Fall of Avalon — zwiastun i najważniejsze informacje

Zwiastun Tainted Grail: The Fall of Avalon

Akcja Tainted Grail: The Fall of Avalon rozgrywać się będzie w świecie opartym o arturiańskie legendy, w czasach gdy Król Artur nie żyje, a Rycerze Okrągłego Stołu nie zamierzają ze sobą współpracować. Gracze będą musieli stawić czoła tajemniczym siłom mroku oraz pladze Czerwonej Śmierci. Tytuł ten ma być pełnoprawnym, nieliniowym RPG-iem akcji z otwartym światem.

Przeczytaj też: Mody do ETS 2

Przedstawiony na targach zwiastun jest kompilacją fragmentów gameplayu, które pochodzą z bardzo wczesnego etapu produkcji. Twórcy zapowiadają, że gra ukaże się w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam pod koniec 2022 roku. Z kolei „pełnoprawna” wersja Tainted Grail: The Fall of Avalon zadebiutuje na PC za pośrednictwem Steama i GOG-a. Na ten moment Awaken Realm nie podało informacji czy ich tytuł pojawi się konsolach.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!