Wydawca GTA wypłaci ogromne wynagrodzenia prezesom, pomimo zwolnień w firmie

Take Two

W marcu tego roku u wydawcy gier takich jak GTA czy NBA 2K doszło do wielu zwolnień, które miały na celu cięcie kosztów i pozwoliły Take-Two zaoszczędzić 50 milionów dolarów. Mimo tych znaczących zmian kadrowych wydawca postanowił jednak nagrodzić dwóch dyrektorów firmy odpowiednio wysokimi kwotami. Najwyraźniej sprawa ze zwolnieniami nie wpłynęła w negatywny sposób na kwestię wynagrodzeń dla najwyżej postawionych osób w firmie.

Take-Two zwolniło pracowników, by ciąć koszty, ale wynagrodzenia prezesów nadal są wysokie

Zwiastun GTA 5

Jak informuje redakcja Axios, Take-Two, czyli wydawca między innymi GTA, wypłaci w tym roku dwóm swoim dyrektorom Straussowi Zelnickowi i Karlowi Slatoffowi łącznie 72,3 miliona dolarów wynagrodzenia. Jest to ponad dwukrotnie wyższa kwota względem wynagrodzeń z zeszłego roku, a dodatkowo liczba ta może się zmienić w zależności od niektórych czynników.

Według umowy Zelnick i Slatoff zgodzili się na podział wynagrodzenia 60/40, który jest bezpośrednio powiązany ze wskaźnikami wydajności. Oznacza to, że wysokość kwoty będzie uzależniona od osiągnięcia określonych wyników np. w zakresie powtarzających się wydatków konsumentów na mikrotransakcje.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup Grand Theft Auto 5

Wiadomość ta pojawia się około 5 miesięcy po tym, jak Take-Two ogłosiło cięcia kosztów i zwolnienia w firmie. Część zatrudnionych straciła miejsce pracy, co ma zmierzać do optymalizacji wyników finansowych wydawcy. Nie przeszkodziło to jednak Take-Two w decyzji o przyznaniu znacznych wynagrodzeń najwyższej kadrze kierowniczej.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.