Techland notuje rekordową stratę za 2023 rok! Mimo wszystko polskie studio nadal ma ambitne plany

Techland

Dokładnie pod koniec lipca 2023 roku informowaliśmy, że zarząd nad polskim studiem Techland przejął chiński gigant technologiczny Tencet. Kwota zakupu opiewała na 6,3 miliarda złotych, stając się najdroższą transakcją na całym polskim rynku w minionym roku. Okazuje się jednak, że nawet to nie pomogło spółce, która zanotowała największą stratę w całej swojej historii.

Techland zalicza historyczną stratę, ale nie zamierza się poddawać

dying light 2 for honor event
Dying Light 2

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Puls Biznesu (via Forsal) Techland zakończył ubiegły rok ze stratą w wysokości przekraczającej 90 milionów złotych. Jest to najgorszy wynik w historii całej firmy, który — jak na ironię — następuje po bardzo udanym roku 2022, gdzie firma odnotowała zysk na poziomie 746,8 milionów złotych. Tak duża strata ma wiązać się ze spadkami przychodów spółki. Mowa dokładnie o pięciokrotnie niższych wynikach, co rzeczywiście może być bardzo dotkliwe.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystkich obawiających się o dalszą przyszłość Techlandu uspokaja zarząd spółki, który mimo fatalnych wyników nadal ocenia sytuację finansową jako „dobrą”. Ma to nadal pozwalać na dalszy rozwój i działalność w sektorze gamingowym.

Przychody generowane z wcześniej wyprodukowanych gier zapewniają dalszą realizację prowadzonych projektów. Okres życia gier wideo, charakteryzujący się wysokimi przychodami w momencie wydania nowej gry oraz w momencie wprowadzania na rynek istotnych rozszerzeń (DLC) lub ulepszonych wersji, powoduje znaczne wahania dochodowości w poszczególnych latach.

Zarząd Techlandu dla gazety Puls Biznesu

Oczywiście producent gier z serii Dying Light ma na przyszłość bardzo konkretne plany. Czymś takim ma być gra RPG z otwartym światem w tematyce fantasy. Co ciekawe, ma ona opierać się na zupełnie nowym IP, które wykreowane zostanie przez sam Techland. Na razie jednak niewiele wiemy na temat tego projektu, być może w niedalekiej przyszłości dowiemy się nieco więcej.

Źródło: forsal.pl

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.