Chińczycy przejmują stery w Techlandzie! Tencent został większościowym akcjonariuszem polskiego studia

Tencent Techland

Już od kilku miesięcy wiadomo, że Techland pracuje nad nową grą AAA w klimatach fantasy. Dzisiaj natomiast twórcy serii Dying Light podzielili się dość zaskakującą wiadomością, która znacząco wpłynie na przyszłość studia. Okazuje się bowiem, że polski deweloper postanowił połączyć siły z firmą Tencent, która został większościowym akcjonariuszem spółki.

Tencent został większościowym akcjonariuszem spółki Techland

Dying Light 2
Dying Light 2: Stay Human

Powyższą wiadomością podzielił się Paweł Marchewka – dyrektor generalny Techlandu – w obszernym wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie studia. Szef polskiej firmy podkreślił, że dzięki firmie Tencent studio będzie mogło „wrzucić najwyższy bieg” w kwestii wdrażania własnej wizji dotyczącej gier. Marchewka dodał, że chiński gigant miał już okazję współpracować w przeszłości z innymi deweloperami i pomógł im osiągnąć „nowe wyżyny”.

Jednocześnie szef Techlandu zapewnił, że polski deweloper utrzyma swobodę artystyczną i twórczą, a także zachowa pełną własność swoich tytułów. Firma wciąż będzie także działać w sposób, który uważa za „właściwy”. Marchewka nadal będzie również pełnić funkcję dyrektora generalnego studia.

Dziękuję Wam za towarzyszenie nam w tej drodze, za granie w nasze gry i bycie nieskończonym źródłem inspiracji i pozytywnej energii, które nakręcają nas do dalszego działania. Najlepsze wspomnienia są jeszcze przed nami!

– podsumował dyrektor generalny Techlandu.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Tomb Raider

Kup Dying Light 2

W opublikowanym wpisie wspomniano również o nadchodzącej grze RPG akcji osadzonej w otwartym świecie fantasy. Marchewka ujawnił, że produkcja „nabiera kształtów i zaczyna wyglądać naprawdę wyjątkowo”. Dyrektor generalny studia zapewnił również, że Techland zrobi wszystko, by nowa marka sprostała oczekiwaniom graczy. Pomóc ma w tym m.in. współpraca z firmą Tencent.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.