Użytkownicy PlayStation 5, Xboxów Series X|S czy PC? Tekken 8 pozwoli sprawdzić, kto bije się lepiej

Tekken 8

Oficjalna data premiery najnowszej części Tekkena nie została jeszcze ujawniona. Bandai Namco jednak cały czas kontynuuje akcję promocyjną, udostępniając zwiastuny prezentujące kolejne postacie. Tym razem reżyser gry Katsuhiro Harada potwierdził, że Tekken 8 da możliwość rozgrywki międzyplatformowej.

Tekken 8 z rozgrywką międzyplatformową. Fani PS5, Xboxów Series X|S oraz PC będą mogli się zmierzyć w sieciowych pojedynkach

Katsuhiro Harada, który od lat kieruje produkcją serii Tekken odpowiedział na Twitterze jednemu z użytkowników, który zapytał się, czy najnowsza osłona bijatyk od Bandai Namco otrzyma możliwość rozgrywki cross-play. Reżyser potwierdził, że Tekken 8 rzeczywiście pozwoli na zabawę międzyplatformową. Oprócz tego Harada zaznaczył, że już przy poprzedniej generacji konsol chciał wprowadzić taką opcję, jednak przez kłótnie o interesy pomiędzy producentami PlayStation a twórcami Xboxa musiał zrezygnować z tego pomysłu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie jest to jedyna dobra wiadomość od reżysera. Katsuhiro Harada za pośrednictwem Twittera podzielił się informacją, że gra Tekken 8 będzie korzystać z technologii rollback netcode, która poprawia jakość zmagań sieciowych poprzez zmniejszanie opóźnienia pomiędzy graczami. Wiadomość ta z pewnością ucieszy fanów rozgrywki w trybie multiplayer.

Zobacz też: Najlepsze monitory do 1000 zł

Przypomnijmy, że premiera Tekkena 8 nie została jeszcze zapowiedziana. Bandai Namco wstępnie planuje wydać grę w roku fiskalnym 2023. Tytuł zmierza na komputery osobiste, konsolę PlayStation 5 oraz Xboxy Series X|S. Jak myślicie, kto poradzi sobie lepiej w starciu między platformami? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.