Na konferencji TCL zasugerowano, kiedy spodziewać się premiery PS5 Pro i „nowego Xboxa Series X|S”

PS5 Black Edition

Mimo że od premiery PlayStation 5 i Xbox Series X|S nie minęły nawet dwa lata, to już krążą pogłoski o premierze PS5 Pro i odświeżonych konsol Microsoftu. Dzisiaj atmosfera została podsycona na konferencji TCL — popularnego producenta telewizorów. Na imprezie, która odbyła się w Polsce, zasugerowano, kiedy możemy się spodziewać debiutu nowych konsol od Japończyków jak i Amerykanów.

Termin premiery PS5 Pro i nowych Xboxów Series X|S według TCL

Dzisiaj w Polsce odbyła się konferencja firmy TCL. Poprowadził ją Marek Maciejewski — dyrektor ds. rozwoju produktów TCL na region europejski. W pewnym momencie mężczyzna niespodziewanie wspomniał o nowej generacji konsol, a na ekranie pojawiła się grafika sugerująca, że PS5 Pro i „nowy Xbox Series X|S” zadebiutują w 2023 albo 2024 roku. Oba urządzenia określono mianem tzw. półgeneracji 9.5 i wspomniano, że w ich wnętrzu znajdzie się zupełnie nowe GPU: AMD Radeon RX 7700 XT. Według TCL oba sprzęty mają też pozwolić na rozgrywkę w 2160p i 60-120 FPS oraz odtwarzanie produkcji w 8K. Dziennikarz PPE zdążył wszystko uwiecznić na zdjęciach.

Przeczytaj też: Niektóre osoby będą musiały dopłacić więcej za przejście na PS Plus Premium lub Extra

Oczywiście nic z tego nie oznacza, że data premiery PS5 Pro lub nowych Xboxów została potwierdzona. Wręcz przeciwnie — przytoczone przez firmę terminy mogą być zwykłymi szacunkami. Z drugiej strony producenci telewizorów często otrzymują niektóre informacje wcześniej, aby zdążyć przygotować nowe ekrany pod nowe konsole. W każdym razie na ten moment nie można brać niczego za pewnik — ten news potraktujmy jako zwykłą ciekawostkę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.