Test Drive Unlimited Solar Crown na nowych screenach. Rywal dla Forzy Horizon ze szczegółami

Test drive unlimited

Jak informowaliśmy w zeszłym roku, Nacon przygotowuje nową część Test Drive Unlimited, rezygnując z wersji gry na PS4 oraz Xboxa One. Wszystko po to, aby dopracować tytuł i wyciągnąć z niego wszystko, co możliwe. Tym razem twórcy podzielili się na blogu nowymi screenami z Test Drive Unlimited Solar Crown, a także przekazali szczegóły dotyczące wyspy Hongkong, gdzie graczom przyjdzie się ścigać.

Galeria screenshotów z Test Drive Unlimited Solar Crown

Studio KT Racing podzieliło się na blogu nowymi szczegółami ze swojej nadchodzącej gry. Akcja Test Drive Unlimited Solar Crown będzie miała miejsce na wyspie Hongkong, którą, jak zdradzili twórcy, udało im się odwzorować 1:1. Przygotowanie lokacji było szczególnym wyzwaniem artystycznym oraz technologicznym, gdyż niektóre uliczki trzeba było powiększyć, aby dostosować je do reali wyścigów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według studia Hongkong to idealne miejsce na przygodę z wyścigami, ponieważ wyspa oferuje zróżnicowany teren od gór i plaż, przez długie autostrady, aż do krętych uliczek starego miasta. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, gdyż sama gra oferuje blisko 600 kilometrów dróg do jazdy.

Jednym z celów gry będzie kolekcjonowanie aut na różne typy wyścigów czy nawierzchni. Test Drive Unlimited Solar Crown ma posiadać, oprócz cyklu dnia i nocy, dynamiczny system pogody, przez co gracz będzie musiał być przygotowany na sztorm czy deszcz, ponieważ samochód inaczej zachowa się w różnych warunkach atmosferycznych, a mokra nawierzchnia znacząco utrudni prowadzenie pojazdu. Oczywiście podczas wyścigów auta będą ulegały uszkodzeniom, które będzie można naprawić na stacjach benzynowych.

Tak jak poprzednie części Test Drive Unlimited, w Solar Crown znajdziemy wiele dodatkowych aktywności, wydarzeń, czy obiektów do zebrania podczas swobodnej jazdy po 14 dzielnicach Hongkongu. Gracze będą mogli znaleźć także fragmenty wraków, dzięki którym będzie możliwe odbudowanie kultowego modelu samochodu niedostępnego w sklepie. Oprócz tego w grze czekają inne wyzwania jak, chociażby fotoradary do bicia prędkości.

Zobacz też: Najlepsze karty graficzne

Na koniec przypomnijmy, że Test Drive Unlimited Solar Crown nie ma jeszcze podanej dokładnej daty premiery. Debiut gry jest jednak planowany na 2023 rok; gra ukaże się na PlayStation 5, Xboxach Series X|S, komputerach osobistych oraz Nintendo Switch.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.