The Alters zadebiutuje kilka tygodni po Frostpunk 2! Nowa gra 11 bit studios jest już prawie gotowa

The Alters

Pod koniec czerwca w sieci pojawiła się informacja o opóźnieniu premiery Frostpunk 2. Wspomniana decyzja wpłynęła również na termin debiutu The Alters. Prace nad wspomnianą produkcją zmierzają co prawda ku końcowi, ale 11 bit studios chce wykorzystać popularność marki Frostpunk w promocji nowego IP.

11 bit studios wspomina o terminie premiery The Alters

The Alters – gameplay

Dariusz Wolak, który odpowiada za relacje inwestorskie 11 bit studios, w rozmowie z portalem Strefa Inwestorów podkreślił, że studio od dawna informowało, że The Alters zadebiutuje krótko po Frostpunk 2. Polski zespół szczerze wierzy w udaną premierę drugiego z wymienionych tytułów. Dlatego też studio ma nadzieję, że sukces drugiej części Frostpunka zachęci graczy do sięgnięcia po ich kolejną produkcję.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wypuszczając gry w odwrotnej kolejności, musielibyśmy włożyć dużo więcej wysiłków i pieniędzy na promocję The Alters, który jest nowym IP. Od strony technicznej, produkcja obu gier jest na bardzo podobnym etapie, czyli bliska finału. Z tego powodu, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, premierę The Alters od premiery Frostpunka 2 będą dzieliły pojedyncze tygodnie.

– informuje Wolak.

Przedstawiciel 11 bit studios nie ujawnił jednak dokładnej daty premiery The Alters. Wzmianka o „pojedynczych tygodniach” sugeruje natomiast, że wspomniana produkcja zadebiutuje do końca listopada 2024 roku. Zgodnie z zapowiedziami Frostpunk 2 ma bowiem ukazać się na rynku 20 września 2024 roku.

Na koniec warto przypomnieć, że The Alters powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Nowa produkcja 11 bit studios w dniu swojej premiery trafi również do biblioteki Xbox Game Pass.

Źródło: Strefa Inwestorów

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.