Frostpunk 2 zalicza poważną obsuwę. Polscy twórcy chcą dowieźć na premierę jak najlepszą grę

frostpunk 2

Jeszcze na początku marca bieżącego roku studio 11bit podzieliło się z graczami dokładną datą premiery Frostpunk 2, która ustalona została wówczas na 25 lipca 2024. Okazuje się jednak, że termin ten się zmienił i na rozpoczęcie przygody w mroźnej i dystopijnej krainie trzeba będzie sobie jeszcze trochę poczekać. Zamiast lakonicznego komunikatu dostaliśmy jednak obszerny wpis, który tłumaczy, dlaczego gra nie trafi do sprzedaży już niebawem.

Premiera Frostpunk 2 przesunięta

Dzisiaj na Twitterze/X pojawił się wpis deweloperów Frostpunk 2, w którym postanowili oni poinformować, że data premiery tej gry została przesunięta. Nowym termin debiutu jest dokładnie 20 września 2024 roku, a więc mowa o starcie gry dopiero po okresie wakacyjnym. Jednocześnie otrzymaliśmy wytłumaczenie, czemu rodzime 11bit zdecydowało się na takich ruch na niespełna miesiąc przed wydaniem pełnej wersji swojego nadchodzącego dzieła.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się, że dotychczasowa lista rzeczy do wykonania oraz obserwacje graczy, które napływały do studia po beta testach, sprawiły, że konieczne było „lepsze ustalenie priorytetów” w trakcie produkcji. Wszystko oczywiście w celu zapewnienia możliwie jak najlepszych wrażeń w momencie wydania.

Nieco ponad dwa miesiące temu mieliście okazję zagrać w wersję beta i jesteśmy bardzo wdzięczni za opinie, którymi się z nami podzieliliście. Twoje obserwacje, wraz z istniejącą listą funkcji, nad którymi już pracowaliśmy, uświadomiły nam, że możemy lepiej ustalić priorytety, aby zagwarantować najlepsze możliwe wrażenia w momencie premiery. Aby zrobić to dobrze, potrzebujemy więcej czasu na ukończenie prac nad #Frostpunk 2. Dlatego podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu jego premiery na 20 września 2024 r.

11bit studios

We wpisie znalazł się także odnośnik do wpisu na Steamie, gdzie możemy przeczytać o elementach, które pojawiać się w grze, a które wymagają dodatkowej pracy. Tutaj deweloperzy podkreślili dodatki do mechanik gry, sprawiające, że rozgrywka będzie płynniejsza, szereg usprawnień UX i UI oraz funkcji „Zoom Stories”

Pierwszy z tych elementów ma poprawić płynność zabawy, dając jednocześnie więcej opcji zarządzania miastem. Mowa m.in. o przekształcaniu wybudowanych dzielnic, bardziej elastyczne zarządzanie personelem czy lepsze i bardziej złożone sposoby na radzenie sobie z protestami.

frostpunk 2
Frostpunk 2

W kwestiach UX/UI mowa o poprawkach, które mają sprawić, że korzystanie z interfejsu będzie łatwiejsze i gracze nie będą musieli walczyć z HUD-em i skupić się na podejmowaniu decyzji niezbędnych do przetrwania i rozwoju miasta. Ostatni element, o którym wspomniano ma przede wszystkim dać możliwość lepszego obserwowania jednostek i ich zachowań w życiu codziennym. Pozwoli to rzecz jasna lepiej nawiązywać relację z mieszkańcami, stawiając graczy niejednokrotnie przed sporymi dylematami.

Rzeczywiście ekipa z 11bit studios ma przed sobą jeszcze kawał roboty i przesunięcie terminu premiery nie powinno dziwić. Ważne jednak, aby ostatecznie wszystkie te zmiany i poprawki wniosły coś, co na koniec przyniesie wymierne korzyści graczom, którzy będą mogli pełnymi garściami czerpać z możliwości Frostpunk 2. Mając to na uwadze wydłużony czas produkcji jest jak najbardziej zroumiały.

Źródło: Steam, Twitter/X: Frostpunk 2

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.