The Callisto Protocol doczekało się kolejnej aktualizacji. Produkcja rzuci wyzwanie najodważniejszym

The Callisto Protocol

Mimo że premiera The Callisto Protocol miała miejsce na początku grudnia 2022 roku, to Striking Distance Studios nadal sumiennie stara się dopracowywać swoją debiutancką pozycję. Po szeregu pilnych aktualizacji, które miały na celu przede wszystkim poprawę wydajności gry na PC teraz przyszła pora na dodatkowe funkcje bezpośrednio dotyczące gameplayu. Najnowsza łatka dodaje bowiem coś, co przypadnie do gustu fanom wyzwań.

The Callisto Protocol — nowa aktualizacja zapewni wyzwanie na najwyższym poziomie trudności

The Callisto Protocol — zapowiedź trybu Hardcore

W najnowsze aktualizacji do The Callisto Protocol okraszonej numerami 3.02 do gry trafi nowy poziom trudności nazwany „Trybem Hardcore”. W opisie można przeczytać, że będzie to wymagające podejście dla każdego fana tej produkcji, mające na celu doprowadzenie graczy „do granic możliwości”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podczas zabawy w tym trybie gracze muszą liczyć się z mniejszymi szansami na znalezienie dodatkowego zdrowia, amunicji oraz kredytów. Zabici po drodze przeciwnicy nie zawsze będą pozostawiać po sobie łupy, co jeszcze bardziej utrudni wyzwanie.

The Callisto Protocol
The Callisto Protocol

Jak na każdy szanujący się „wymagający poziom trudności” przystało gracze otrzymywać będą zwiększone obrażenia, zaś te zadawane przez nich za pomocą pałki zostały odpowiednio osłabione. Ponadto zmniejszono także wartość kontrabandy, która pojawi się podczas rozgrywki, a szybkość mutacji przeciwników została przyśpieszona.

Poza tym w grze pojawi się tryb „Hardcore New Game+”, który wymagać będzie ukończenia standardowej rozgrywki na wspomnianym poziomie „Hardcore”. Przy okazji w grze pojawią się także nowe trofea, na które fani platynowania będą mogli polować.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł — jaką wybrać

Najnowsza łatka wprowadza także szereg poprawek dotyczących m.in. nienaliczających się osiągnięć czy działania sztucznej inteligencji napotykanych przeciwników. Poprawie uległa także kwestia wydajności technologii Ray Tracingu na PC.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.