Twórca The Callisto Protocol wymienia różnice pomiędzy jego nową grą a Dead Space

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Wiele osób przyrównuje ją do Dead Space i po prawdzie trudno się temu dziwić, bo na pierwszy rzut oka produkcja rzeczywiście wygląda podobnie do kultowego survival horroru. Teraz twórca nadchodzącej produkcji, odpowiadający również za Dead Space, po raz kolejny wskazał, czym jego nowa gra będzie się różniła od hitu sprzed lat.

The Callisto Protocol a Dead Space — różnice wg twórcy

Wywiad z Glenem Schofieldem

Glen Schofield to ojciec serii Dead Space, który od dłuższego czasu pracuje nad swoim nowym projektem w postaci The Callisto Protocol. W rozmowie z IGN mężczyzna został zapytany o podobieństwa jego nowej gry z Dead Space.

Byliśmy bardzo świadomi, że otoczenie będzie wyglądać inaczej, to było bardzo ważne… Zagrasz w grę, wejdziesz w jej świat i pomyślisz o Dead Space, ale kiedy skończysz grać, zrozumiesz, że to inna historia, inne postacie, inne uniwersum, inny sposób opowiadania historii, inna walka… Nie spodziewam się, że ludzie będą mówili „o, to Dead Space 4”.

– Glen Schofield

Przeczytaj też: Długość gry Starfield ujawniona

Jak widać Schofield jest pewny swego, a The Callisto Protocol będzie innym doświadczeniem niż Dead Space. Jak bardzo innym? W tym przypadku wszystko zweryfikujemy dopiero po premierze. A skoro o premierze mowa, to The Callisto Protocol zadebiutuje już 2 grudnia 2022 roku. Gra będzie dostępna na PC, Xboxie One, Xbox Series X|S, PS4 oraz PS5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.