Pierwsze grafiki z The Callisto Protocol. Prawdziwie next-genowy horror nadchodzi!

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol to niezwykle ciekawie zapowiadający się horror od doświadczonych twórców. Teraz do sieci trafiły pierwsze materiały ukazujące grę. Nie da się ukryć, że wszystko wygląda naprawdę zjawiskowo — możemy oczekiwać prawdziwego next-gena.

REKLAMA

The Callisto Protocol na grafikach

The Callisto Protocol okładka Gameinformera
Okładka nadchodzącego wydania Game Informera z The Callisto Protocol

Zespół Game Informera zobaczył pierwsze materiały z gry The Callisto Protocol, na których protagonista Jacob Lee starał się „przetrwać terror drugiego co do wielkości księżyca Jowisza i jego więzienia”. Redaktorzy zaznaczyli, że mimo iż skojarzenia z Dead Space będą nieuniknione, bo przecież za grę odpowiadają m.in. osoby pracujące przy trylogii Visceral Games, to The Callisto Protocol jest „zupełnie inną bestią”.

Za The Callisto Protocol odpowiada Striking Distance Studios. Studio zostało założone przez Glena Schofielda, mężczyznę znanego szczególnie z zapoczątkowania serii Dead Space, a także prac nad serią Call of Duty. Po latach spędzonych w Visceral Games, Activision i Sledgehammer Games Schofield postanowił „pójść na swoje” i zebrał zespół doświadczonych deweloperów, którzy teraz rozwijają tytułową produkcję.

Przeczytaj też: Marvel Snap zapowiedziane

Debiut The Callisto Protocol ma się odbyć jeszcze w tym roku, choć dokładna data premiery wciąż pozostaje nieznana. Gra trafi na PC oraz konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5. Więcej materiałów z produkcji Glena Schofielda i spółki ujrzymy, gdy tylko ukaże się najnowsze wydanie Game Informera.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!