Recenzje The Callisto Protocol na Steamie zapowiadają problemy. Gra nie działa dobrze na PC

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol jest dostępne na Steamie zaledwie od kilku godzin, a już rozpoczęły się pierwsze problemy. Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatniego kwartału 2022 roku zbiera negatywne recenzje na platformie Valve.

The Callisto Protocol na Steamie

Zwiastun The Callisto Protocol

Pierwsze recenzje The Callisto Protocol sugerują, że przed nami bardzo solidny tytuł. Nowe studio Glena Schofielda tworzy godnego następcę dla Dead Space’a, który powinien być nie lada gratką dla fanów tego gatunku. Niestety gra nie wypada najwyraźniej tak dobrze na wszystkich platformach.

The Callisto Protocol od kilku godzin jest dostępne na Steamie. Przez ten czas wystawiono ponad 1100 recenzji, z czego zaledwie 22% jest pozytywna. Gracze nie mieli jeszcze okazje bliżej zapoznać się z grą i odrzucają ich przede wszystkim problemy techniczne. Nie ma wsparcia DLSS, HDR nie działa, gra notorycznie gubi klatki, a jeden z użytkowników ochrzcił produkcję Striking Distance Studios mianem „stutter protocol”.

Przeczytaj też: Telefon gamingowy – najlepsze modele

Wiele wskazuje na to, że użytkownicy PC muszą uzbroić się w cierpliwość. Konsolowa wersja gry zdaje się radzić sobie znacznie lepiej pod względem technicznym. Posiadacze gry na Steamie muszą poczekać na oświadczenie od deweloperów i pierwsze aktualizacje adresujące problemy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!