The Crew 2 bombardowane niskimi ocenami przez graczy. Wszystko przez ostatnie decyzje Ubisoftu

The Crew 2

Jakiś czas temu zrobiło się głośno o sprawie zamknięcia serwerów The Crew przez Ubisoft. Gra została wycofana ze sprzedaży a jej serwery na zawsze przeszły w stan spoczynku, co mocno nie spodobało się graczom. Postanowili oni więc wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadzili atak niskich ocen na sequel pozycji od Ubisoftu.

The Crew 2 z falą negatywnych ocen

Po decyzjach Ubisoftu o wycofaniu The Crew ze sprzedaży oraz odebraniu licencji na grę osobom, które już ją zakupiły, gracze postanowili odegrać się na francuskim wydawcy. Uczynili to za pomocą review bombingu, który przeprowadzili na sequel produkcji, czyli The Crew 2. Obecnie wszystkie najnowsze recenzje na platformie Steam przy drugiej części The Crew są oznaczone jako „w większości negatywne”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie tylko sam fakt usunięcia The Crew rozwścieczył graczy. Ubisoft bowiem uargumentował swój ruch stwierdzeniem, że „gracze nie powinni przyzwyczajać się do tego, że zakupione cyfrowo gry są ich własnością”. Ponadto Francuzi cenzurowali wszelkie głosy sprzeciwu, jakie wobec nich zapadały na platformie Reddit.

Jasne jest, że nagłośnienie całej sprawy nie jest wygodne dla Ubisoftu, jednakże trzeba przyznać, że takie ruchy jak cenzura i dosyć butne wypowiedzi w stronę graczy, tylko pogarszają sytuację. Firma więc będzie musiała zmienić swoje nastawienie, jeżeli chce odzyskać dobre imię i puścić w niepamięć ostatnie wydarzenia.

Źródło: Steam

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.